Saeima uzdod valdībai atrast finansējumu Valsts autoceļu fonda palielināšanai

4 komentāri
Saeima uzdod valdībai atrast finansējumu Valsts autoceļu fonda palielināšanai
Kaspars Krafts / f64

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalstījusi rosinājumu uzdot valdībai apstiprināt plānu finansējuma palielināšanai Valsts autoceļu fondam.

Atbilstoši likumam, autoceļu fondu veido ieņēmumi no auto ekspluatācijas nodokļa, autoceļu lietošanas nodevas un 80% ieņēmumi no degvielas akcīzes nodokļa.

Tiesa gan, ik gadu valsts budžeta likumā tiek noteikts citāds finansējums. Tāpēc valdībai līdz nākamā gada 1. jūlijam jāapstiprina plāns par finansējuma palielināšanu. Tas būs jāpilda, kamēr likumā noteiktais apmērs tiks sasniegts. Satiksmes ministram gan Saeimas komisijas lēmums nācis kā pārsteigums.

“Valdība šo priekšlikumu neatbalstīja. Valdībai ir savs plāns, kā palielināt ceļu finansējumu. Akcīzes nodokļa ieņēmumiem palielina tās iespējas, kas ir uz vietējiem ceļiem, mēs vairāk nekā 30 miljonus veltīsim vietējiem ceļiem, kas līdz šim bijis pabērna lomā,” saka satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Viņš norāda, ka tagad notiks dubults darbs, pildot gan ministrijas, gan Saeimas komisijas uzdoto plānu. Jāpiebilst, ka valsts autoceļu tīkla pilnīgai sakārtošana būtu nepieciešami 4,5 miljardi eiro – apmēram puse no kopējā valsts budžeta.

TOP komentāri

 • Aina Tiškiene
  0 0 0

  Aina Tiškiene

  Kadu finansejumu meklet kur aiziet musu masinu nodlokli un smsgas masinas maksa katru reisu kur paliek deputatie/
 • s
  0 0 0

  s

  Ceļu nodoklis ceļiem, vēl daļa no nodokliem, kas saistīti ar auto,iesaldēt akmeni cirstos likumus par deputātu un augsto amatpersonu algu regulāro palielināšanu, Eiropas nauda, daļa no valsts budžeta, laba darba organizācija bez lobētam pārsūdzībām par darbu veicējiem, rezultāts būs.Ja vēl korekti saplānotu ceļu nozīmi uz vietām, nevis Rīgas kabinetos kartēs, tad vispār super.
 • Arturs Berzins
  0 0 0

  Arturs Berzins

  Kamēr strādniekus nenomainīs pret normāliem rabotņikiem (nevis viens jaunākais strādā,trīs tikmēr ļuļķē ),tikmēr nekas nemainīsies.Nepalidzes ari 10 milj.eiro.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl