2 komentāri

Ceturtdaļgadsimtu pēc janvāra barikādēm Saeimas deputāti atkal aktualizējuši jautājumu, kā pateikties tiem tūkstošiem cilvēku, kuri ar kailām rokām apsargāja stratēģiski svarīgos objektus. Parlamentā top likums “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”.

Priekšlikumi paredz daudz labumu Latvijas neatkarības aizstāvjiem. Tostarp iecerēts palielināt neapliekamo minimumu barikāžu dalībniekiem, piešķirt atlaides medikamentiem un ārsta apmeklējumiem. Tomēr ir arī vairākas būtiskas neskaidrības, kas varētu kavēt likuma pieņemšanu.

Pirms 25 gadiem janvāris Latvijā bija trauksmains. Pēc asiņainajiem notikumiem Viļņā tūkstošiem cilvēku vairākās Latvijas pilsētas apņēmās nevardarbīgi pretoties padomju okupācijas karaspēka centieniem atgūt kontroli par stratēģiski svarīgiem objektiem.

Diemžēl arī Latvijā neiztika bez upuriem. Tā laika notikumi Latvijas jaunāko laiku vēsturē ierakstīti ar trekniem burtiem – barikāžu laiks.

Ceturtdaļgadsimtu pēc barikādēm Saeimā top likums Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu. Likumprojektā paredzēti daudzi atvieglojumi. Tostarp iecerēts palielināt neapliekamo minimumu barikāžu dalībniekiem, piešķirt atlaides medikamentiem un ārsta apmeklējumiem.

Līdz galam gan nav skaidrs pēc kādiem kritērijiem vērtēs, kurš ir bijis barikāžu dalībnieks. Reģistros minēti apmēram 30 tūkstoši, tikpat daudz saņēmuši arī barikāžu piemiņas medaļas. Taču bija arī tādi aizstāvji, kuri nav nekur reģistrēti. Bijušais Latvijas Tautas frontes vadītājs, tagad Saeimas deputāts Romualds Ražuks norāda, ka nereģistrētiem cilvēkiem vajadzēs pierādīt savu dalību barikādēs.

Likumprojekts konceptuāli atbalstīts Saeimas sociālo un darba lietu komisijā. Tagad sāksies aprēķini, cik dažādas privilēģijas barikāžu dalībniekiem izmaksās valsts budžetam. Iecerēts, ka likums stāsies spēkā nākamgad.

Video

TOP komentāri

  • taka
    +1 +1 0

    taka

    Vai nav tā kā par vēlu? Daudzi jau sen ir labākos medību laukos, būs tikai krustiņa ievilkšana kādos ar naudiņu saistītos papīriņos...
  • rrr

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl