Saeima sper pirmo soli, lai aizliegtu “Artusa kameru”

6 komentāri

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstījusi labojumus Kārtības rullī, kas paredz aizliegumu deputātiem filmēt komisiju sēdes. Taču pirms izmaiņas tiks pieņemtas galīgajā lasījumā, par tām vēl gaidāma pamatīga šķēpu laušana, jo filmēšanas aizliegums nav vienīgā strīdīgā jaunā norma.

Solvitas Āboltiņas vadībā, iesaistoties pārstāvjiem no visām Saeimas partijām, pēc vairāk nekā gadu ilga darba ir tapušas vērienīgas izmaiņas Kārtības rullī. Ar tām tiek likvidētas vairākas normas, kas bija aktuālas pagājušā gadsimta 20. un 30. gados, bet tagad novecojušas. Tāpat plānots padarīt raitāku valsts budžeta pieņemšanu, lai izvairītos no lēmumiem nakts melnumā.

Kopumā ir vairāk nekā 60 priekšlikumu, tostarp arī pretrunīgi vērtēti. Viens no tiem ir aizliegums deputātiem filmēt komisiju sēdes. Tas tapis tāpēc, ka, filmējot kolēģus, parlamenta darbu regulāri dokumentē Artuss Kaimiņš, kurš ar savu videokameru nereti nokaitinājis deputātus. Tagad nokaitināts ir Artuss Kaimiņš. Aizliegums filmēt viņam ir kategoriski nepieņemams.

Artuss Kaimiņš

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts

Jums darīt nav ko? Jums ir jāstrādā ar to, kādā veidā Latvijā attīstīt uzņēmējdarbību, kādā veidā veicināt veselības aprūpi. Mēs strādājam ar valstiskiem jautājumiem, bet, nē, jums ir darba kārtībā atņemt Kaimiņam kameru. Kur mēs esam nonākuši?

Atsevišķi deputāti ir nostājušies Artusa Kaimiņa pusē.

Ringolds Balodis

Ringolds Balodis
Saeimas deputāts, NSL

Es tiešām teikšu: fui, Solvita, ka Kaimiņam tu liegsi filmēt, bet paldies tev liels par lielo darbu.

Tikmēr citi aicina deputātiem aizliegt filmēt nevis to, kas notiek komisijās, bet ārpus tām.

Ivars Zariņš

Ivars Zariņš
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Nebūtu loģiski, ka deputāti skraidītu viens otram līdzi ar kamerām, teiksim, uz tualeti vai uz ēdnīcu, un filmētu, ko viņi tur dara. Nu, tas ir absurds!

Strīdus izsaucis arī ierosinājums mainīt kārtību, kā ministri Saeimā atskaitās par darbu. Tiek piedāvāts atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem iekļaut Saeimas sēdēs. Tagad tas notiek piecos pievakarē, ko ministri regulāri ignorē.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja

Mēs visi redzētu ministrus, tajā skaitā koalīcija redzētu savu ministru atbildes uz opozīcijas jautājumiem. Manuprāt, tikai iegūtu gan ministri, gan arī koalīcijas deputāti, kuri varētu novērtēt, vai tie cilvēki, kurus viņi ir deleģējuši atbildīgajam ministra darbam, tiešām ir pietiekami kompetenti un spēj savu nozari pārvaldīt.

Pret šādām izmaiņām visasāk iebildušas divas no koalīcijas partijām – Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība.

Ilmārs Latkovskis

Ilmārs Latkovskis
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Šeit sākt katru sēdi ar ministru iztaujāšanu, tas būs viens nogurdinošs tālākajam darbam šovs, kur katra sēde sāksies ar to, un tas tiešām piesaistīs lielu uzmanību, un citam spēka nepaliks.

Kārtības ruļļa izmaiņas galīgajā lasījumā plānots pieņemt rudenī.

6 komentāri