Saeima sākusi dalīt deputātu “kvotas”

Pievienot komentāru

Priekšlikumus, kam piešķirt naudu vai finansējumu atteikt, ceturtdien vērtēja Saeimas Budžeta komisija. Darbs vēl tiks turpināts, bet līdz šim lēmumi jau pieņemti par visdažādāko projektu atbalstīšanu.

Sēde sākās, opozīcijai iebilstot, ka nodokļu maksātāju nauda tiek piešķirta pēc neskaidriem kritērijiem.

Inguna Sudraba, No sirds Latvijai Saeimas frakcijas vadītāja

Ir vienkārši absurds, ko jūs šeit darāt. Tāpēc es esmu pret to. Jā, Jaunsardzes centrs sarakstīja vēstules, viņiem tiek iedalīts kvotu ietvaros kaut kas. Varbūt kāds cits centrs un cita biedrība to neizdarīja.

Mārtiņš Bondars, Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs

Jūs piefiksējiet, ka es esmu pret visām kvotām – vai nu partiju vai individuālu deputātu.

Savukārt koalīcijas partiju deputāti, kuru priekšlikumi lielā mērā tika atbalstīti, aicināja kolēģus būt dāsniem.

Aleksandrs Kiršteins, Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Tās summas, salīdzinot ar simtiem tūkstošu un miljonu, ir ļoti nelielas relatīvi. Vai mums ir vērts dažu tūkstošu dēļ strīdēties?

Atbalstīta tika visdažādāko projektu finansēšana, sākot ar tādiem, kam nepieciešami daži tūkstoši. Piemēram, par 9500 eiro tiks izdota grāmata “Latviešu zvaigžņu stunda: sarunas par militārajām uzvarām”, bet par sešiem tūkstošiem tiks iegādāti “airsoft” ieroči Kuldīgas zemessargiem. Savukārt par 12 000 taps Latvijas tautas video sveiciens Lietuvas, Igaunijas un Somijas tautām valstu simtgadēs.

Citi projekti mērojami jau vairākos desmitos tūkstošu. Piemēram, Šaušanas federācija, pateicoties Saeimas piešķirtajiem 25 000, varēs iegādāties mikroautobusu, bet Latvijas Universitāte saņems 40 000 finansējumu Arābu valodas un kultūras studijām. 200 000 nonāks Rēzeknē, lai atjaunotu Tehnoloģiju akadēmijas kopmītnes.

Taču, izmantojot piešķirtās tā sauktās “kvotas”, tiek dalīti arī miljoni. Deputāti dāsni bijuši pret Ventspili. Vairāk nekā pusotrs miljons atvēlēts Ventspils Mūzikas vidusskolai, vēl tik pat daudz Ventspils Olimpiskajam centram, bet nepilns miljons Ventspils Starptautiskajam radioastronomijas centram.

Opozīcijas deputāti interesējās, kam nepieciešama nauda šim centram?

Jānis Vucāns, Budžeta komisijas vadītājs (ZZS)

Tas ir instruments tālo galaktiku pētīšanai. Ja jūs interesē detalizētāk, tur ir visas izvērstas tāmītes šeit mapītē man aiz muguras. Es varu to visu “izrakt ārā” no tā un iesniegt.

Detalizēts skaidrojums netika saņemts uz vairākiem citiem jautājumiem. Inguna Sudraba vērsās pie deputāta Imanta Parādnieka: “Imant, tu esi iesniedzis šo priekšlikumu. Četrarpus miljoni, varēji pamanīt, kam īsti aiziet.”

Imants Parādnieks, Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Protams, es ļoti labi zinu, kam tas ir iesniegts. Tikai visa šī projekta dokumentācija ir pie komisijas vadītāja. Un es ceru, ka viņš varēs jūs iepazīstināt.

Lai izskatītu visus vairāk nekā 600 priekšlikumus, kam piešķirt vai atteikt  finansējumu, šodien pietrūka laika. Komisija darbu turpinās, bet galavārds būs jāsaka deputātiem Saeimas ārkārtas sēdē nākamajā trešdienā, kad plānots apstiprināt jauno valsts budžetu.

Lasi vēl