Saeima sāk darbu pie kārtējās administratīvi teritoriālās reformas

3 komentāri

Saeima ceturtdien deva oficiālo starta šāvienu ilgi apspriestajai novadu reformai. Likumprojektu, kas regulē reformas īstenošanas principus, nodeva apspriešanai parlamenta komisijās.

Atbalstītāji uzstāj, ka reforma esot vienīgais veids, kā Latvijā izveidot stipras un dzīvotspējīgas pašvaldības, savukārt kritiķi uzstāj, ka valdības plāni esot pārāk nekonkrēti.

Plānus turpināt jau pirms 20 gadiem iesākto reģionu reformu pēc Saeimas vēlēšanām skaļi sludināja lielākā daļa partiju. Politiķi uzskata, ka vairums Latvijas pašvaldību esot pārāk mazas un finansiāli nepastāvīgas.

Piemēram, vairāk nekā 80% pašvaldību saņem dotācijas un mazāk nekā puse no tām spēj realizēt miljonu eiro vērtus projektus. Tādēļ reforma esot jāuztver kā iespēja.

“Lai realizētu šo iespēju – iespēju izdarīt to darbu, ko nav izdarījuši iepriekšējie parlamenti, iespēju uzlabot dzīves kvalitāti mūsu cilvēkiem un iespēju radīt tādas administratīvās vienības, kuras ir spējīgas dzīvot 21. gadsimtā,” atzina Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (AP).

Konkrēts reformas plāns valdībai jāizstrādā līdz 1. decembrim. Atklāti pret reformas sākšanu neviens deputāts nebalsoja. Opozīcija balsojumā atturējās.

Deputāts un Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis norādīja, ka likumprojekts esot pārāk nekonkrēts. “Tas, ko man gribējās redzēt, daudz konkrētāk, kuras tad ir tās konkrētās pašvaldības, kas neizpilda šīs te likuma prasības, kuras ir tās pašvaldības, kuras ir tā problēma, bet – pats galvenais – vismaz saprast aptuvenu virzienu, kaut vai aptuvenu virzienu, kurā virzienā plāno valdība strādāt.”

Plānots, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāji varēs balsot jau pēc jaunā administratīvā dalījuma.

TOP komentāri

  • Arnis Grinis
  • Dzintars Skarbovskis
  • S
    0 0 0

    S

    Pagaidām tiešām vairāk dzird nekonkrētas frāzes, varbūt kaut kas mainīsies, kad ministrs būs apbraukājis pašvaldības un daudzmaz redzējis situāciju uz vietām, lai gan viens ir braukt ar ministrijas specauto, otrs-ar vietējo satiksmi, par satikšanos ar tautu arī-vietējie iedzivotāji par vizīti uzzina no rīta, ka dienā būs, labākajā gad.-iepriešējā vakarā, ne visi var saplānot.Pašvaldību vad-ji ne vienmēr gatavi konkrētām izmaiņām-vietas pašlaik ir siltas un ērtas.Un ne vienmēr mehāniski ko vienojot, pēkšņi radīsies ekonomisks efekts, ja iepriekš gadu desmitiem veiksmīgi ražošana nīdēta, vienalga, tīši vai aiz muļķibas un pārcentības.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl