Saeimā plāno veidot Analītisko dienestu; ieceres lietderība tiek apšaubīta

Pievienot komentāru
Saeimā plāno veidot Analītisko dienestu; ieceres lietderība tiek apšaubīta
LETA

Gaidāmas izmaiņas Saeimas darbā – plānots, ka nākamgad parlamentā varētu sākt strādāt Analītiskais dienests. Tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Iecerēts, ka Analītiskajā dienestā sākotnēji strādātu divi, trīs darbinieki, kuri piesaistītu un organizētu visdažādāko jomu ekspertu darbu. Lai algotu ekspertus, būs nepieciešams papildu finansējums.

Taču pagaidām netiek atklāts, cik liels. Ināra Mūrniece skaidro, ka jaunveidojamā dienesta mērķis ir uzlabot likumu kvalitāti.

“Par to, ka likumu kvalitāte ir jāuzlabo, mēs esam jau Saeimā panākuši tādu konceptuālu vienošanos, un ir arī deputātu atbalsts tam. Un šādi analītiskie dienesti ir virknē Eiropas Savienības parlamentu. Tepat mums kaimiņos, nav nekur tālu jāmeklē, piemēram, Lietuva. Un šie analītiskie dienesti tad vairāk strādās pie tā, lai izpētītu, kāda ir situācija pirms konkrēta likuma ieviešanas un pēc konkrēta likuma ieviešanas. Ir arī tas modelis iezīmēts. Tie būtu vairāki darbinieki, kas organizē šo darbu, bet papildus pilnīgi noteikti piesaistot arī dažādu ekspertīzi dažādās jomās. Un tās ir ļoti atšķirīgas jomas,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Iecere veidot Saeimas Analītisko dienestu tomēr izpelnījusies pretrunīgu vērtējumu un arī kritiku.

Video