Komentāri

Vismaz pagaidām Latvijā netiks aizliegta sejas aizklāšana publiskās vietās. Saeimas vairākums šodien, 24. septembrī, noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) priekšlikumu vēl pirms bēgļu ierašanās stingri ierobežot parandžu, “burku” un citu seju aizklājošu apģērbu nēsāšanu, kas neatbilst mūsu priekšstatiem par apģērba etiķeti.

Likuma iniciatori piedāvāja arī šādus sodus par tā pārkāpšanu: personas, kas nepakļautos aizliegumam, likumā piedāvāts sodīt ar naudas sodu līdz 150 eiro, bet personas, kas piespiedušas kādam citam aizklāt savu seju, – līdz 350 eiro. Likumā būtu atrunāti izņēmumi, kad seju varētu nerādīt – ja tas saistīts ar darba veikšanu, dienesta pienākumiem, veselības aizsardzību, sportu, mākslu un tādiem tradicionāliem svētkiem, piemēram, ķekatas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likuma ar daiļrunīgo nosaukumu – Par personas sejas aizklāšanas regulējumu publiskās vietās –  nepieciešamību tā autori pamatoja ar rūpēm par Latvijas kultūrvides saglabāšanu, kuras neatņemama sastāvdaļa ir ģērbšanās etiķete. Tomēr vismaz pagaidām parandžu, “burku” un citu austrumu apģērbu nēsāšana Latvijā netiks ierobežota. Vairums koalīcijas deputātu balsojumā atturējās, uzskatot, ka likums ir juridiski nepilnīgs un tā pieņemšanai izvēlēts nepareizs laiks.

Taču, kā vēsta TV3 Ziņas, visticamāk, ka tuvākajos gados parandžu nesēšana, kas gan Latvijā ir ļoti liels retums, tiks ierobežota. Pie attiecīga regulējuma, kurā tiks izslēgta iespēja vērsties pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā, šobrīd strādā valdība.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl