Saeima noraida priekšlikumu par interaktīvo azartspēļu atļaušanu Covid-19 izplatības laikā

2 komentāri
Saeima noraida priekšlikumu par interaktīvo azartspēļu atļaušanu Covid-19 izplatības laikā
AP / SCANPIX

Saeima šodien noraidīja priekšlikumu, kas azartspēļu aizliegumā Covid-19 izplatības laikā būtu paredzējis izņēmumu uz interaktīvajām azartspēlēm, skaitļu izlozēm un momentloterijām.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien iepriekš bija atbalstījusi attiecīgo priekšlikumu, bet Saeimas vairākums to noraidīja.

Līdz ar to paredzēts, ka paliks spēkā 20.martā pieņemtā norma, ka uz jau pieņemtā likuma darbības laiku Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija aptur visas azartspēļu organizēšanas licences gan fiziskajās azartspēļu organizēšanas vietās (kazino licence, spēļu zāles licence, bingo zāles licence), gan interaktīvajā vidē un (vai) izmantojot elektronisko sakaru pakalpojumu starpniecību.

Izņēmuma attiecināšanu uz azartspēlēm interaktīvajām vidē rosināja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) skaidrojot, ka šāds aizliegums ir pretrunā tendencēm ārvalstīs un ieguldītajiem resursiem cīņā ar ēnu ekonomiku.

Vairāki deputāti šodien debatēs asi kritizēja LTRK, pārmetot organizācijai interaktīvo azartspēļu lobēšanu.

Kā ziņots, Saeimas vairākums 20.martā akceptēja gan azartspēļu zāļu slēgšanu, gan azartspēļu apturēšanu interaktīvajā vidē Covid-19 izplatības laikā.