Saeima nesteidzas ieviest sodu par sejas masku nelietošanu

2 komentāri
Saeima nesteidzas ieviest sodu par sejas masku nelietošanu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Saeimas darba kartībā nonākušas likuma izmaiņas, kas jāpieņem, lai varētu piemērot naudas sodu par sejas aizsargmasku nelietošanu sabiedriskās vietās. Taču ar soda ieviešanu parlaments nesteigsies. Deputāti šo ierosinājumu vērtēs piektdien. Un šobrīd nav skaidrs, kad jaunais regulējums varētu būt spēkā.

Par nepieciešamību ieviest sodu, ja sabiedriskās vietās iedzīvotāji nelieto sejas aizsargmasku, šonedēļ vienojās valdība. Likuma izmaiņas paredz, ka par obligātās prasības neievērošanu policijai būs tiesības izteikt brīdinājumu vai piemērot līdz 50 eiro lielu naudas sodu.

Atbalstu soda ieviešanai izteica par likuma labojumiem atbildīgās Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP), norādot, ka iespēja sodīt jāparedz tāpēc, ka Covid-19 uzliesmojuma laikā ne visi iedzīvotāji rīkojas apzinīgi.

“Atsevišķos gadījumos mēs redzam, ka ir cilvēki, kuri demonstratīvi un tīši neievēro šo prasību nēsāt maskas sabiedriskās vietās, iekštelpās, veikalos. Un ar šo savu nihilistisko attieksmi izplata šo infekciju, un šādu uzvedību valstij nebūtu tiesību pieļaut,” teic Rancāns.

Turpretī opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko pauda pārliecību, ka sodu ieviešana pavērs vārtus “naidam, vajāšanai un neiecietībai”. Tāpat viņa vērsa uzmanību, ka neatrisināta problēma ir aizsargmasku pieejamība.

“Uzliekot par pienākumu cilvēkiem meklēt šo deficīta preci un baidīties no soda, jūs nonāksiet pie situācijas, ka cilvēki, pensionāri miskastēs meklēs izmestās maskas. Un cilvēki to jau ir redzējuši – pie poliklīnikām – visur, kur ārsts iet ārā un met ārā masku. Pensionārs, lai varētu pabraukt ar tramvaju, viņš meklē, kur ir kaut kas nosviests, lai uzvilktu šo briesmīgo, netīro masku uz sejas,” saka Stepaņenko.

Izmaiņu oponenti palika mazākumā, tāpēc likuma labojumus nodeva vērtēšanai Saeimas komisijā. Tomēr lemšanu tā atlikusi līdz rītdienai, lai gan valdība sodu aicinājusi ieviest steidzami. Šāda pavērsiena dēļ šobrīd nav zināms, kad Saeimā gaidāms galīgais balsojums par likuma izmaiņām.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā