Komentāri
Saeima nepieļaus uz mūžu iecelto Augstāko tiesas tiesnešu pazemināšanu amatā
FOTO: LETA

Saeima vienbalsīgi nolēmusi nepieļaut trīs uz mūžu ieceltu Augstāko tiesas tiesnešu pazemināšanu amatā, kas izrietēja no Krimināltiesu tiesu palātas reforma. Lēmums nozīmē, ka soģi turpinās saņemt algu, lai arī jau vairākus mēnešus nekalpo Temīdai.

Augstākas tiesas tiesneši  Ludmila  Poļakova, Jānis Tiltiņš un Ervīns Kušķis  atrodas duālā stāvoklī, formāli viņi arvien ir tiesas tiesneši, bet neeksistējošā struktūrvienībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda situācija izveidojās pēc Krimināllietu tiesu palātās likvidēšanas un iekšējām intrigām. Tā  rezultātā uz mūžu ieceltie soģi netika pieņemti darbā jaunizveidotajā Krimināllietu departamentā.

Tieslietu padome piedāvāja viņus pārcelt darbā uz Rīgas apgabaltiesu. Tomēr deputāti uzskatīja, ka šāds, būtībā pazeminājums amatā  ir ar tiesnešu godu nesavietojams. Līdz ar to lēmumprojektu Saeima noraidīja, lai meklētu citu izeju. Tas varētu ievilkties vairākus mēnešu, tikmēr visi trīs soģi turpinās saņemt  algu, lai arī lietas sen kā neizskata.

Cik ilgi deputātiem un tiesas varas pārstavjiem vajadzēs laiku, lai atrisinātu  šo problemu, kas turpina tērēt valsts budžetu, atbildes tautas kalpiem nav.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl