Saeima konceptuāli atbalsta pašvaldību sasaukuma termiņa pagarināšanu

0 Komentāru
Saeima konceptuāli atbalsta pašvaldību sasaukuma termiņa pagarināšanu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Gatavojoties Rīgas domes atlaišanai, Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstījusi likuma grozījumus, kas pašvaldības ļauj ievēlēt vairāk nekā uz pieciem gadiem.

Reģionālo lietu ministrijas sagatavotais piedāvājums paredz, ka gadījumā, ja dome nostrādājusi vairāk nekā pusi termiņa un tiek atlaista, tad tiek rīkotas ārkārtas vēlēšanas un strādā gan atlikušo, gan nākamo termiņu – tātad kopumā maksimālais gandrīz sešus gadus.

Iecere šos grozījumus Saeimai dabūt cauri maksimāli ātrā tempā gan neizdevās, jo deputāti aizmirsa tos atzīt par steidzamiem, tāpēc tos skatīs trīs lasījumos. Grozījumi domāti, lai izvairītos no situācijas, kad pašvaldība spiesta ilgstoši strādāt bez ievēlētas vadības.

“Mēs nonāksim pie tā, ka Rīgas pašvaldībā 15 mēnešus no vietas iespējams varētu darboties šādi valdības iecelti administratori. Tas nav vēlams scenārijs, mūsuprāt šī situācija ir jālabo. Tajā pašā laikā attiecībā uz pašvaldību domju atlaišanu ir ļoti augsta juridiska latiņa, tas ir lēmums, kas ir jāpamato, ir nepieciešams fiksēt, atkārtotam brīdinājumam, atkārtotam pārkāpumam, ir jāpieņem likums,” pauž Saeimas deputāts Daniels Pavļuts (AP).

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt atbildīgās ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics. Par pašvaldības atlaišanu valdība plāno lemt nākamnedēļ.

0 Komentāru