Saeima konceptuāli atbalsta ieceri piešķirt ārzemniekiem digitālo identitāti

0 Komentāru
Saeima konceptuāli atbalsta ieceri piešķirt ārzemniekiem digitālo identitāti
IEVA ČĪKA, LETA

Saeima šodien, 17. jūnijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz ieviest jaunu personas apliecības tipu – ārzemnieka personas apliecību jeb ārzemnieka eID karti.

Tāpat parlamentārieši šo likumprojektu atzina par steidzamu, kas nozīmē, ka tas būs jāizskata vēl tikai vienā lasījumā. Politiķi vienojās, ka otrajā lasījumā šo likumprojektu izskatīs šodien, 17.jūnijā.

Šos grozījumus sagatavoja Iekšlietu ministrija, kura skaidrojusi, ka ārzemnieka eID karte nav plānota kā obligāts personu apliecinošs dokuments. To izsniegs ārzemniekam, kurš būs izteicis vēlēšanos būt aktīvs elektroniskajā vidē, lai varētu to izmantot kā elektroniskās identitātes rīku un potenciāli iegūtu arī elektronisko parakstu.

Paredzēts, ka šī karte vizuāli atšķirsies, un tā nebūs ceļošanas dokuments, kā arī neapliecinās personas uzturēšanās tiesības Latvijā.

Šajā eID kartē iestrādātie elektroniskās identitātes rīki nodrošinās ārzemniekam iespēju izmantot publiskās pārvaldes e-pakalpojumus, lietot e-adresi, elektroniski identificēties un parakstīt dokumentus, tādējādi kopumā lietot plašu valsts sniegto pakalpojumu klāstu.

Par šīs apliecības izsniegšanu personai būs jāmaksā valsts nodeva 80 eiro apmērā.

0 Komentāru