Saeima izraudzījusies FKTK pagaidu vadītāju

0 Komentāru
Saeima izraudzījusies FKTK pagaidu vadītāju
Ilustratīvs attēls. (DMITRIJS SUĻŽICS, F64)

Saeima pirmdien atbalstīja priekšlikumu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadībā uz laiku iecelt FKTK Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāju Kristīni Černaju-Mežmali.

Pirms lēmuma par viņas iecelšanu amatā Saeimas vairākums balsoja par atlūgumus iesniegušo FKTK priekšsēdētāja Pētera Putniņa un FKTK priekšsēdētāja vietnieces Guntas Razānes atbrīvošanu no amata.

Černaja-Mežmale 8. jūlija rītā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja, ka viņas mērķis ir nodrošināt FKTK nepārtrauktu darbību līdz brīdim, kamēr tiks atrasts jauns FKTK vadītājs. “Pilnībā apzinos situācijas nopietnību, esmu iepazinusies ar “Moneywal” ziņojumu. Man ir FKTK darbinieku atbalsts, galvenais uzdevums ir nodrošināt šīs organizācijas darba turpināšanu,” viņa teica, piebilstot, ka patlaban nav izskatījusi iespēju piedalīties konkursā uz FKTK vadītāja amatu.

Kā ziņots, FKTK priekšsēdētājs Putniņš un viņa vietniece Razāne ceturtdien iesniedza atlūgumus. Par viņu atbrīvošanu no amata vēl būs jālemj Saeimai.

Putniņam un Razānei, atstājot amatu, pienāksies Saeimas nesen likumā noteiktā kompensācija 80% apmērā no gada mēnešalgas.

Černajas-Mežmales kandidatūru uz FKTK pagaidu vadītāja amatu rosināja virzīt finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Černaja-Mežmale dzimusi 1981. gada 22. janvārī. Banku augstskolā 2004. gadā ieguvusi maģistra grādu finanšu vadībā.

Līdzšinējā profesionālā pieredze Černajai-Mežmalei saistīta ar finanšu sektoru un finanšu tirgus dalībnieku uzraudzību, FKTK viņa strādā no 2017. gada 18. augusta. No 2018. gada vada FKTK Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļu, pirms tam bija šīs daļas vadītājas vietniece nozīmīgo banku uzraudzības jautājumos.

No 2006. līdz 2017. gadam Černaja-Mežmale strādājusi “Swedbank” kredītriska kontroles jomā un 2009. gadā kļuva par “Swedbank” grupas iekšējo auditori, kur vadīja auditus pārvaldības, riska vadības un atbilstības jomās.
0 Komentāru