Saeima atsākusi spriest par tautas vēlētu prezidentu

7 komentāri

Saeimā atkal atjaunota diskusija par tautas vēlētu prezidentu. Par to trešdien, 21. jūnijā, sprieda Juridiskā komisija, sākot vērtēt deputāta Ringolda Baloža vadībā sagatavotos priekšlikumus par Valsts prezidenta pilnvaru iespējamu paplašināšanu un ievēlēšanas kārtības maiņu.

Balodis aicina tiesības vēlēt prezidentu uzticēt tautai.

Ringolds Balodis

Ringolds Balodis
Saeimas deputāts, NSL

Te ir, protams, jāsaprot, ka esošajā brīdī mūsu Valsts prezidents pārstāv visu Latvijas tautu. Un, protams, neglīti kaut kādi tirgi, kas norisinās pirms Valsts prezidenta ievēlēšanas vai arī aizdomas par tādiem, tie nebūtu pieļaujami. Tas vienkāršotais veids, kā palielināt leģitimitāti un tautu iesaistīt, un tautai atgriezt vismaz kaut kādu cerību stariņu par viņu spējām mainīt šo politiku, protams, būtu tautas vēlētais prezidents.

Juridiskajā komisijā atbalstu tautas vēlētam prezidentam pauda tikai Ringolda Baloža partijas biedrs Gunārs Kūtris. Saeimā līdz šim pietrūcis balsu, lai izdarītu izmaiņas Satversmē un mainītu prezidenta ievēlēšanas kārtību. Vai šoreiz parlaments tomēr būs gatavs uzticēt tautai prezidenta ievēlēšanu, Juridiskās komisijas vadītājs Gaidis Bērziņš atturas prognozēt.

Gaidis Bērziņš

Gaidis Bērziņš
Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs, VL-TB/LNNK

Mēs sagaidīsim frakciju viedokļus, un tad arī tas būs redzams.

Visām Saeimā pārstāvētajām partijām viedoklis par to, vai prezidentam jābūt tautas vēlētam, jāsniedz līdz septembra beigām.

7 komentāri