Saeima atsākusi spriest par tautas vēlētu prezidentu

7 komentāri

Saeimā atkal atjaunota diskusija par tautas vēlētu prezidentu. Par to trešdien, 21. jūnijā, sprieda Juridiskā komisija, sākot vērtēt deputāta Ringolda Baloža vadībā sagatavotos priekšlikumus par Valsts prezidenta pilnvaru iespējamu paplašināšanu un ievēlēšanas kārtības maiņu.

Balodis aicina tiesības vēlēt prezidentu uzticēt tautai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ringolds Balodis

Ringolds Balodis
Saeimas deputāts, NSL

Te ir, protams, jāsaprot, ka esošajā brīdī mūsu Valsts prezidents pārstāv visu Latvijas tautu. Un, protams, neglīti kaut kādi tirgi, kas norisinās pirms Valsts prezidenta ievēlēšanas vai arī aizdomas par tādiem, tie nebūtu pieļaujami. Tas vienkāršotais veids, kā palielināt leģitimitāti un tautu iesaistīt, un tautai atgriezt vismaz kaut kādu cerību stariņu par viņu spējām mainīt šo politiku, protams, būtu tautas vēlētais prezidents.

Juridiskajā komisijā atbalstu tautas vēlētam prezidentam pauda tikai Ringolda Baloža partijas biedrs Gunārs Kūtris. Saeimā līdz šim pietrūcis balsu, lai izdarītu izmaiņas Satversmē un mainītu prezidenta ievēlēšanas kārtību. Vai šoreiz parlaments tomēr būs gatavs uzticēt tautai prezidenta ievēlēšanu, Juridiskās komisijas vadītājs Gaidis Bērziņš atturas prognozēt.

Gaidis Bērziņš

Gaidis Bērziņš
Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs, VL-TB/LNNK

Mēs sagaidīsim frakciju viedokļus, un tad arī tas būs redzams.

Visām Saeimā pārstāvētajām partijām viedoklis par to, vai prezidentam jābūt tautas vēlētam, jāsniedz līdz septembra beigām.

TOP komentāri

 • Eseja
  +1 +1 0

  Eseja

  Minimālās algas paaugstināšana cilvēcīgā vai vismaz ES līmenī un algas nodevu politika jau atrisināta?
  Mums nevajag tautas vēlētu prezidentu, jo latvieši ir inerti un neies vēlēt. Un līdz ar to sekas var būt bīstamas!
 • Eseja
  +1 +1 0

  Eseja

  ... ... mūsu Valsts prezidents pārstāv visu Latvijas tautu ??? kuru tautu? latviešus vai arī cittautiešus?.
 • Anda Zahovska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl