Saeima atsāk lemt par novadu reformu; izskan aicinājumi Covid-19 krīzes dēļ atlikt kartes pārzīmēšanu

2 komentāri

Ar diskusijām par to, kādam turpmāk jābūt pašvaldību deputātu skaitam, Saeima atsākusi lemt par novadu reformu. Taču atsevišķi opozīcijas pārstāvji uzskata, ka krīzes dēļ ar novadu kartes pārzīmēšanu ir jāpiebremzē.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka reforma ir jāatliek, lai visus spēkus veltītu krīzes pārvarēšanai. “Šobrīd valstī ir ārkārtas stāvoklis. Un ārkārtas stāvoklī, manuprāt, jāskata galvenokārt ir tikai tie jautājumi, kas saistās ar ārkārtas stāvokli,” uzskata “zaļzemnieku” deputāts Viktors Valainis.

Tomēr ZZS ir palikuši mazākumā, jo Saeimas vairākums uzskata, ka reformu nedrīkst atlikt. “Es domāju, ka tas ir pietiekami nekaunīgi, izmantot šo Covid-19 krīzi, kuras apstākļos mēs šobrīd esam, lai piemeklētu argumentus, kāpēc administratīvi teritoriālā reforma nav nepieciešama,” norāda Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vadītājs Toms Plešs (A/P).

Reformu ir plānots pieņemt līdz vasarai. Tas nebūs vienkāršs uzdevums, jo Saeimai jāizskata vairāk nekā 300 priekšlikumu. Jāatgādina, ka otrajā lasījumā debates ilga sešas dienas un punkts tām pielikts tikai tāpēc, ka iestājās Covid-19 krīze.