Saeima atkal noraida opozīcijas ierosinājumus par 500 eiro minimālo algu

97 komentāri
Saeima atkal noraida opozīcijas ierosinājumus par 500 eiro minimālo algu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegtos likumprojektus, kas paredz minimālās algas un neapliekamā minimuma noteikšanu 500 eiro apmērā, kā arī bērnu pabalstu palielināšanu.

ZZS, kas vēl nesen pati vadīja valdību, piedāvāja veikt grozījumus Darba likumā, lai noteiktu, ka no 2020. gada minimālās mēneša darba algas apmērs ir ne mazāks par 500 eiro.

Tāpat no nākamā gada ZZS rosināja likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) noteikt, ka neapliekamā minimuma apmērs ir 6000 eiro gadā jeb 500 eiro mēnesī.

Savukārt Valsts sociālo pabalstu likumā tika rosināts paaugstināt bērnu pabalstus līdz 50, 100 un 150 eiro mēnesī attiecīgi par pirmo, otro un trešo bērnu.

Kā vēstīts, pirms nedēļas Saeima noraidīja līdzīgus likumprojektus, kurus bija iesniegusi “Saskaņa”. Abu politisko spēku ieceres atšķiras ar izmaiņu ieviešanas termiņu – “Saskaņa” grozījumus piedāvāja īstenot no šā gada 1.jūlija.

TOP komentāri

 • Ineta Azusele
  +35 +33 -2

  Ineta Azusele

  Es par to ka visi kas strada SAIMA atstāj visus izdzīvot uz 1.GADU ar minimālo!!!Un gribētu paskatīties kā viņiem pēc gada domas mainītos!!Es labprāt ierosinātu tautu par šādu pavērsienu....Ja nedzirdz savus TAUTIEŠUS tad mēs jau esam SADZIRDĒJUŠI VIŅUS!!!!
 • Sandis Grasmanis
  +32 +28 -4

  Sandis Grasmanis

  Kāds diez balsojums būtu ja jābalso būtu par debutātu algas palielināšanu???
 • Jānis Pipars

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl