Saeima atbalsta 80 miljonu eiro piešķiršanu airBaltic

Pievienot komentāru
Saeima atbalsta 80 miljonu eiro piešķiršanu airBaltic
FOTO: LETA

Ceturtdien, 3. decembrī, Saeimas deputāti ar 45 balsīm par, bet 13 balsīm pret atbalstīja 80 miljonu eiro piešķiršanu nacionālajai aviosabiedrībai airBaltic.

Vienlaikus Saeimas lēmums paredz noteikumu, ka airBaltic nedrīkst iegādāties, nomāt vai jebkādā citā veidā izmantot produkciju no to valstu militāri rūpnieciskajiem kompleksiem un ar tiem tieši vai netieši saistītiem uzņēmumiem, kas pakļauti Eiropas Savienības (ES) vai starptautiskajām sankcijām, kurām pievienojusies Latvija.

Tas nozīmē, ka airBaltic nevarēs iegādāties Sukhoi lidmašīnas.

Šogad aviosabiedrībai aprit 20 gadu kopš tās dibināšanas. Gandrīz pilnīgā valsts īpašumā uzņēmums ir kopš 2011. gada rudens. Toreiz valsts nopirka grūtībās nonākušajā Krājbankā ieķīlātās airBaltic akcijas, kas pastarpināti piederēja toreizējam lidsabiedrības vadītājam Bertoltam Flikam.

Skaties foto!

Ja Saeima atbalstīs aizdevumu un tiks piesaistīts Vācijas investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess, īpašnieku sadalījums gan mainīsies, jo viņam solīti 20 procenti akciju.

Kompānija pēdējos gados cīnījusies ar dažādām finanšu problēmām, un patlaban papildu līdzekļi nepieciešami, lai varētu paplašināt floti.

Tuvojas maksājumu termiņi 2012. gadā noslēgtajam līgumam par Bombardier lidmašīnu iegādi, bet vēl airBaltic plāno pirkt reģionālās lidmašīnas.

Saņemot valsts aizdevumu un investora līdzekļus, uzlabosies airBaltic finanšu rādītāji un līdz ar to būs iespēja aizņemties naudu bankās ar izdevīgākiem nosacījumiem.

AirBaltic pārvadā vairāk nekā pusi no lidostas Rīga pasažieriem un nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem.

Tiek lēsts, ka aviokompānija nodrošina arī lielu pienesumu Latvijas ekonomikai – ap 2-3% iekšzemes kopprodukta (IKP).

Skaties video!