1 komentārs

Saeimā otrdien sprieda par daudz kritizēto Skanstes tramvaja līniju. Pirmais nopietnais pārbaudījums vērienīgajam infrastruktūras projektam gaidāms jau šogad, kad jānoslēdzas 12 zemās grīdas tramvaju iepirkumam.

Ja to neizdara laikus, projekta izmaksas varētu palielināties par vairākiem miljoniem eiro. Uzņēmums “Rīgas satiksme” gan pārliecināts, ka iepirkumu izdosies īstenot plānotajā termiņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad runa ir par Skanstes tramvaja līniju, emocijas sit augstu vilni, un Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde šodien nebija izņēmums. Daudzi turpina apšaubīt apļveida līnijas nepieciešamību, jo tā jaunā rajona iedzīvotājiem nepaātrinās nokļūšanu līdz centram.

Par spīti kritikai, projekta lietderību atzinusi Eiropas Komisija, kas sola piešķirt vairāk nekā 90 miljonu eiro lielu līdzfinansējumu. Ministrija, kas atbild par šā finansējuma saņemšanu, gan neslēpj satraukumu, vai tiks saņemts pirmais maksājums. Tas atkarīgs, vai “Rīgas satiksme” līdz augustam pabeigs 12 zemās grīdas tramvaju iepirkumu. Šobrīd konkurss vēl nav pat izsludināts.

Šāda gadījumā naudu vajadzēs meklēt “Rīgas satiksmes” budžetā, kurš, kā uzsvēra domes opozīcija, jau šobrīd tiek veidots no rīdzinieku maksājumiem.

Tikmēr “Rīgas satiksmes” pārstāvji stāsta, ka pirmo Skanstes tramvaja iepirkumu izsludinās martā. Lai arī iepriekš līdzīgi iepirkumi ilguši pat gadiem, šoreiz bažu nepaspēt neesot.

Deputāti apņēmās “Rīga satiksmes” darbiniekus turēt pie vārda un dārgo ieceri īpaši pieskatīt.

Jāpiebilst, ka bez tramvaja līnijas Skanstes rajonā iecerētas vērienīgas pārmaiņas, tiks celts jauns dzīvojamo māju rajons.

TOP komentāri

  • Adri Anna
    +1 +1 0

    Adri Anna

    Varēja labāk visas ielas saremontēt, riteni var nolaust braucot. No vienas bedres izvairies, otra tiec !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl