Saeima aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Sencovu; “Saskaņas” deputāti izvairās no balsojuma

1 komentārs
Saeima aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Sencovu; “Saskaņas” deputāti izvairās no balsojuma
Foto: Dāvis Ūlands, f64

Saeima ceturtdien nāca klajā ar politisku aicinājumu Krievijai nekavējoties no ieslodzījuma atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu.

Pirms vairākiem gadiem Krimā aizturētais Sencovs jau 123 dienas badojas stigra režīma kolonijā, kur viņš Krievijā ievietots aizdomās par it kā terorakta organizēšanu.

Sencovs ir principiāls Krimas okupācijas pretinieks. Viņa veselības stāvoklis cietumā ir būtiski pasliktinājies. Pieņemtajā paziņojumā Saeima nosoda viņa aizturēšanu un politiski motivēto notiesāšanu. Īpaši tiek akcentēts, ka Sencovs ir notiesāts Krievijas militārajā tiesā kā Krievijas pilsonis, lai arī viņš nekad nav atteicies no Ukrainas pilsonības, bet Krievija savu pilsonību viņam uzspiedusi.

“Varonīgs cilvēks! Padomājiet, badoties pār par 100 dienām. Un viņš ir nevis vairs Ukrainas pilsonis, bet kas? Izrādās, Krievijas pilsonis! Šis ir sirdsapziņas balsojums. Mēs kādreiz bijām šāda situācijā. Mums bija savi varoņi, kurus mēs atbalstījām. Atbalstīsim arī ukraiņus!” pauda Saeimas deputāts Atis Lejiņš (V).

Bez Sencova Saeima aicina atbrīvot vēl 70 citus Krievijā politieslodzītos ukraiņus. Lēmumprojektu atbalstīja visas partijas, izņemot “Saskaņu”, kura balsojumā nepiedalījās.

TOP komentāri

  • S
    0 0 0

    S

    Ne runās, bet darbos parādās patiesā attieksme.Saskaņiešu moto-Eiropas ērtibas un paklausība caram.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl