Komentāri

Neskatoties uz Pierīgas pašvaldību un pedagogu arodbiedrības iebildumiem, izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) paspārnē tapušais jaunais skolotāju atalgojuma modelis tiks virzīts skatīšanai Ministru kabinetā.

Jaunais modelis paredz, ka zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, proti, augs no 420 līdz 680 eiro. Ministrs neslēpa, ka Pierīgas skolotāji tādu algas pielikumu nejutīs. Viņiem jau tagad par likmi tiekot maksāti 600 eiro un kopā ar piemaksām, tostarp no pašvaldību puses, kopumā, pēc ministra domām, skolotāja atalgojums nemaz neesot trūcīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr arodbiedrības aprēķini liecina, ka saskaņā ar jauno modeli vidēji skolotāju algas pieaugs tikai par 13%, bet Pierīgas skolotājiem tā saruks pat par 100 līdz 130 eiro. Arodbiedrība prasa Pierīgas pedagogiem algas “iesaldēt”.

Arodbiedrība tāpat nav mierā, ka ārpus jaunā pedagogu atalgojuma modeļa palikuši pirmsskolas pedagogi, izņemot piecus un sešus gadus vecu bērnu apmācību, kā arī profesionālo skolu un augstskolu pasniedzēji.

Video: Šadurskis par pedagogu atalgojumu

Plašāk par arodbiedrības iebildumiem un sarunās panāktajiem kompromisiem – LNT Ziņās pulksten 20!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl