Šadurskis sola, ka Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors amatu saglabās

0 Komentāru

Tas ir kā dūriens mugurā – tā Izglītības ministrijas vēlmi neļaut turpināt amatu Rīgas Ekonomikas augstskolas rektoram Andersam Pālzovam, vērtē augstskolas absolventi.

Viņu pārstāvis šodien iesniedza oficiālu vēstuli Izglītības ministrijai, lūdzot rektoru tomēr amatā paturēt. Pālzovs nežēlastībā kritis, jo neprot latviešu valodu pietiekamā apmērā. Izglītības ministrs sola, ka kompromiss tiks atrasts un rektors amatu saglabās.

Rīgas Ekonomikas augstskolas jeb tautā sauktās – Zviedru augstskolas rektors – jau 18 gadus ir Anderss Pālzovs. Internetā atrodamajos video viņš runā angliski, taču, kā apgalvo viņa kolēģi, – Pālzovs prot runāt latviski, varbūt ne augstākajā līmenī, bet komunicēt spēj.

Visus šos gadus Pālzovs nevienam netraucēja, sevišķi tādēļ, ka privātajā augstskolā mācības notiek angliski, bet šogad Izglītības ministrija attapās, ka ar pašreizējām valodas zināšanām ir par maz, lai izpildītu formālos kritērijus rektora amata ieņemšanai. Ministrija nolēma nevirzīt Pālzovu rektora amatam.

Vēstuli par lūgumu paturēt Pālzovu rektora amatā parakstījuši Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji, un to šodien izglītības ministram iesniedza augstskolas absolventu pārstāvis.

Cilvēkam, kas padsmit gadus strādājis šajā valstī, bijis valsts patriots, ideāli orientējas valsts vēsturē un arī nepieciešamajā līmenī spēj komunicēt ar tiem nedaudzajiem latviešu studentiem, kas augstskolā mācās, es domāju, ka tas ir, maigi izsakoties, dūriens mugurā.

Vēstule tika reģistrēta ministrijas sekretariātā. Augstskolas rektora nākotne bija arī viens no galvenajiem sarunu tematiem šodienas “Vienotības” valdes sēdē. Atbalstu Pālzovam paudis gan ekonomikas ministrs Arvilds Ašeradens, gan citi “Vienotības” pārstāvji.

Šī bija absolūti nevajadzīga rīcība, neapstiprinot rektoru, kuru bija ievēlējusi augstskola. Skaidrs apliecinājums, ka valodu regulējošas normas ir pārskatāmas, latviešu valoda ir nemainīga vērtība kā valsts valoda, bet esošais regulējums ierobežo augstskolu konkurētspēju.

Izglītības ministrs pauda izbrīnu par lielo ažiotāžu, vienlaikus akcentējot, ka Pālzovs amatu varēs saglabāt.

Augstskolas pārstāvji ar Šadurski tiksies trešdien, lai pārrunātu turpmāko sadarbību un rastu kompromisu.

0 Komentāru