Šadurskis: REA rektora valodas zināšanas ir pietiekamas augstskolas vadīšanai

1 komentārs

Izglītības un zinātnes ministrija mainījusi nostāju un tomēr virzīs Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora Andersa Pālzova atkārtotu apstiprināšanu amatā, nesaņemot apliecinājumu par to, ka viņa latviešu valodas prasmes atbilst valdības noteikumos noteiktajam augstajam C1 līmenim.

Nozares ministrs Kārlis Šadurskis šodien sacīja, ka pieņēmis lēmumu virzīt valdībā jautājumu par Pālzova iecelšanu amatā uz nākamo termiņu.

Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs, “Vienotība”

Pālzova kunga latviešu valodas zināšanas ir pietiekamas, manā vērtējumā, augstskolas vadīšanai. Īpaši ņemot vērā to, ka augstskolai ir īpašs statuss, tā strādā uz atsevišķa likuma pamata un uz starptautiska līguma pamata un realizē programmas angļu valodā. Tik, cik ir nepieciešams rektora administratīvā pienākuma veikšanai, es domāju, ka ar to pietiek. Tas, ka viņš nav ieguvis šo C1 līmeņa sertifikātu, protams ir, gramatiski lasot, problēma. Bet, ja mēs skatāmies no likuma gara un būtības, tad rektors ir sekmīgi vadījis augstskolu iepriekšējos gadus un es esmu pārliecināts, ka viņš tikpat sekmīgi un vēl labāk vadīs turpmāk.

Jānorāda, ka “Vienotību” pārstāvošais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens jau bija sagatavojies steidzami virzīt grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas noteiktu, ka Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas rektoriem varētu nepiemērot valsts valodas zināšanu prasību. Tomēr pēc sarunas ar Šadurski nedēļas nogalē un viņa uzklausīšanas šodien “Vienotības” valdes sēdē, Ašeradens sagatavotos grozījumus atsaucis, jo saņēmis Šadurska solījumu situāciju atrisināt bez likumu mainīšanas.

1 komentārs