Šadurskis par izglītības reformu: Vasarā jāpieņem valdības noteikumi!

2 komentāri

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ir apņēmības pilns turpināt pārliecināt koalīcijas partnerus par izglītības reformas nepieciešamību.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisija lēma jauno kompetenču satura ieviešanu atlikt par gadu vēlāk, nekā bija piedāvājusi ministrija, bet sabiedrībā asas diskusijas izraisījušo jautājumu par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma noraidīja. Tādējādi gatavošanās sešgadnieku laišanai skolā pagaidām esot pilnībā apturēta un atlikta līdz pat nākamajam Saeimas un valdības sasaukumam.

Tomēr kompetenču izglītības satura ieviešana, kas ir centrālais izglītības reformas aspekts, joprojām esot iespējama.

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs, “Vienotība”

Ja līdz 21. jūnijam nu ir atlikušas vēl dažas Saeimas plenārsēdes, pēc grafika ir iespējams pieņemt vispārējās izglītības likumu 2. lasījumā, šo ceturtdien un pēc divām nedēļām – galīgajā – 3. lasījumā. Es ļoti ceru uz valdošās koalīcijas deputātu atbalstu pašu apstiprinātajai valdībai, ka šīs valdības ieceres sekmēsies.

Komentējot pagājušās nedēļas Saeimas komisijas sēdes norisi, ministrs norādīja, ka pagājušajā nedēļā Saeimas deputāti neesot kārtīgi iepazinušies ar izglītības satura reformu, tādēļ jau pirmdien, 4. jūnijā, pārmaiņu būtību viņš vēlreiz skaidroja koalīcijas partneriem.

Ja valdība saņemtu Saeimas deleģējumu reformas uzsākšanai, šovasar būtu jāpieņem pirmsskolas izglītības vadlīnijas, pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standarts.

2 komentāri