Šadurskis komentē pret viņu vērsto skandalozi provokatīvo vēstuli, kas izsūtīta skolām

2 komentāri

Vakar visu Latviju pāršalca vēsts, ka šonedēļ virkne skolotāju un organizāciju saņēmušas anonīmu elektronisku vēstuli, kurā pedagogi tiek mudināti aktīvāk kritizēt nozares ministru Kārli Šadurski. Vēstulē arī izteikta ideja vākt parakstus Šadurska demisijas pieprasīšanai.

Kā vēstules autori norādīti ”Liepājas izglītības nozares pārstāvji”, apgalvojot, ka vēstule ir Liepājas pedagogu iniciatīva, tomēr nekādi kontakti un konkrēti vēstules autori tajā nav norādīti. Šadurskis intervijā TV3 Ziņām akcentēja, – viņam esot žēl, ka politiskiem cīniņiem arvien aktīvāk izmanto kibertelpu.

”Neeksistējoša organizācija, anonīma vēstule. Mēs esam ļoti atbildīgi ministrijā, esam saņēmuši ministrijas e-pastos šo vēstuli, gribam uz to atbildēt. Mēģinām noskaidrot sūtītāju, sūtītāja nav. Jā, protams, tur ir izmantots materiāls no lielā izglītība speciālista Ušakova kunga sociāliem profiliem. Protams, nezinu, vai tā ir provokācija vai nē,” uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Vēstule plašam adresātu lokam izsūtīta divas reizes, vienā no tām pievienojot arī Šadurska fotogrāfiju, uz kuras uzzīmēts divnieks, kā arī uz ministra pieres uzlikts uzraksts “demisiju”. Tieši tāda pati bilde pērn oktobrī tika ievietota arī Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova sociālā tīkla “Facebook” profilā, aicinot no amata atstādināt Šadurski.

Ekrānuzņēmums

No anonīmajā vēstulē paustās informācijas norobežojas skolotāju arodbiedrības Liepājas pilsētas arodorganizācija, gan Liepājas Izglītības pārvalde.

2 komentāri