3 komentāri

Apmēram 40 no kopumā 330 vidusskolām Latvijā ir ar zemu izglītības līmeni, tādējādi riskējot palikt bez valsts finansējuma, to intervijā “900 sekundēm” apliecināja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

“Ja skolā vidējā atzīme centralizētajā eksāmenā matemātikā ir padsmit procenti, nu, tā nav izglītība. Ko šie jaunieši darīs ar šo izglītību?” retoriski jautāja Šadurskis.

Ministrs arī piebilda, ka viena daļa no šīm skolām pēc dažiem gadiem vairs nepastāvēs kā vidusskolas. Šīs skolas ilgstoši cīnās ar skolotāju trūkumu un aizvietošanu.

Savukārt 3 no riska zonā esošajām vidusskolām atrodas Rīgā. Šadurskis gan atteicās nosaukt konkrētas izglītības iestādes, taču norādīja, ka tās neesot centra, bet gan galvaspilsētas apkaimes skolas. Tur arī esot novērota tendence, ka labākie skolēni tomēr dodas mācīties uz centra skolām. Tomēr ministrs uzsvēra, ka šīs trīs konkrētās varētu būt ļoti spēcīgas pamatskolu līmenī.

Saruna ar Kārli Šadurski

TOP komentāri

  • Taisniba
  • Nu re
  • gunta.
    0 0 0

    gunta.

    Vidusskolās mācās pārsvarā meitenes , klasi sadalīt nopietni , daļēji divās plūsmās pēc valodām daļai mācīt trakās algebras vietā piem. zīmēšanu , informātiku , darbmācību , kultūras vesturi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl