2 komentāri

Bez pārsteigumiem beidzies opozīcijas pieprasījums atsaukt no amata izglītības ministru Kārli Šadurski. Viņš izturējis uzticības balsojumu Saeimā. Uzticības balsojumu pavadīja plašas debates.

Ministru atbalsta visas trīs koalīcijas partijas, tāpēc opozīcija balsojumā palika mazākumā. Ministra demisijas pieprasījumu bija iesniegusi partija Saskaņa, kas nav apmierināta ar to, ka algu reforma daļai pedagogu nesusi algas samazinājumu.

Un opozīcijas partijai nav pieņemami arī ministra sagatavotie labojumi likumā, lai varētu atlaist skolotājus, kuri ir nelojāli valstij un skolēniem audzina nepareizu attieksmi pret sevi un valsti.

Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa):

Šadurskis ir iecirtis robus visu pašvaldību budžetos un visu pašvaldību darba rādītājos. Ministrs nav īstenojis nevienu reformu, nav izpildījis nevienu no Kučinska valdības deklarācijā ietvertajiem punktiem. Ministrs ir nelojāls Latvijas Republikas Satversmei, nepārstāv Latvijas valsts un Latvijā dzīvojošo cilvēku intereses. Viņa vārdi ir vienkārši meli.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība):

Neviens labs darbs nedrīkst palikt nesodīts, tā šķiet, domā Saskaņa, redzot, ka Latvijas pedagogi nākamgad saņems daudz lielāku atalgojumu. Un patiesībā, kolēģi, manuprāt, šim pieprasījumam nav nekāda sakara ne ar pedagogu algu reformu, ne ar Izglītības un zinātnes ministrijas vai mana darba kvalitāti. Pedagogu darba devējs ir pašvaldība vispārējā izglītībā. Izglītības un zinātnes ministrija pārskaita pašvaldībai mērķdotāciju vienā skaitlī, un pašvaldība to sadala skolām.

Saeimas deputāte Inga Bite (LRA):

Ministra Kārļa Šadurska darbošanās izglītības un zinātnes ministra amatā, manuprāt, līdzinās remontam Krišjāņa Barona ielā Rīgā. Remonts ir nepieciešams, taču tā izpildījums un veids, kādā tas tiek darīts, rada iespaidu vai nu par neprofesionalitāti, vai par ļaunprātību.

Video

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl