Sadauzīta automašīna un izārdīta kapsēta; Ķekava “mostas” pēc pēdējo divu gadu laikā spēcīgākās vētras valstī

0 Komentāru
Sadauzīta automašīna un izārdīta kapsēta; Ķekava “mostas” pēc pēdējo divu gadu laikā spēcīgākās vētras valstī
RPP / ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Svētdien plosījusies pēdējo gadu laikā spēcīgākā vētra, kas daudzviet, īpaši Vidzemē, gāzusi kokus un radījusi bojājumus cilvēku īpašumiem.

Spēcīgais vējš varēja būt nāvējošs vairākiem cilvēkiem, – saka glābēji, jo koki krituši arī uz braucošām automašīnām. Vienlaikus ar atvieglojumu tiek uzsvērts, – letālu iznākumu nav.

Tomēr Ķekavas novadā, netālu no Plakanciema, lai izvairītos no krītošās egles, kas gāzās pāri tieši šosejai, kāds autovadītājs ar blakusesošo pasažieri bija spiesti iebraukt pretējā grāvī.

“Pašu spēkiem bija tikuši ārā no transportlīdzekļiem, līdz VUGD un mēs bijām ieradušies notikuma vietā,” atzīst Ķekavas Reģionālās pašvaldības policijas vadītājs Māris Bomiņš.

Lai arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde abus vīriešus nogādāja slimnīcā, viņiem būtiskas traumas neatklāja.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) spēcīgā vēja postījumu dēļ pagājusājā diennaktī saņēma 170 izsaukumus, no tiem 130 tieši Vidzemē, Rīgā un Pierīgā.

“Koki nolūzuši uz automašīnām, aizķēruši ēku jumtus vai nolūzuši ļoti tuvu ēkām, bija izsaukumi, ka koki uzkrituši uz elektropārvades līnijām un ar vēju atrautas ēku fasādes daļas,” norāda VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Irita un Marita savā apkaimē pie Plakanciema pirmdien vāc vēja norautos zarus un sapūstās lapas. “Pie mājas mums mašīnas bija noliktas nost no lielajiem kokiem. Bijām gatavi, jo viss, kas atradās pie mājas, lidoja uz visām pusēm. Spaiņi lidoja, viss, kas pie mājas. Sen nebija bijis, ka tik stingri pūš,” atminas Irita.

Vētra savus postījumus veikusi arī padomju karavīru kapos Ķekavā. Pirmdien aktīvi likvidētas sekas, taču esot jau skaidrs – kapu atjaunošanā būs jāiegulda līdzekļi. Šie spēcīgā vēja postītie karavīru kapi atrodas Ķekavas pašvaldības uzraudzībā, un jau tuvākajā laikā sākšoties darbs pie to atjaunošanas.
0 Komentāru