Sadalīta valsts nauda pašmāju kino projektiem

Komentāri

Lielāko finansējumu saņēmušas divas pilnmetrāžas mākslas filmas – Jāņa Norda režisētajai kinolentei Ar putām uz lūpām piešķirti gandrīz 300 tūkstoši eiro, bet režisora Aika Karapetjana trillerim Pirmdzimtais iedalīti nedaudz vairāk nekā 200 tūkstoši.

Šī ir jau trešā Karapetjana pilnmetrāžas filma. Režisors sola aizraujošu trilleri. Sižets ir par kādu vidēja vecuma inteliģentu, kurš iekuļas spraigu un noslēpumainu notikumu epicentrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filmas Pirmdzimtais veidotāji prognozē, ka projektu izdosies pabeigt līdz nākamā gada beigām. Galveno lomu varētu atveidot Kaspars Znotiņš.

Animācijas filmu kategorijā atbalstīti veseli seši projekti. Studijas Rija veidotās multfilmas Dziedošās vistas neticamie piedzīvojumi scenāriju sarakstījis Prāta vētras dalībnieks Kaspars Roga, bet mūziku – Renārs Kaupers.

Astoņas minūtes garā animācijas filma ir stāsts par vistu, kura dzīvo ērtā kūtī taču ilgojas pēc kā vairāk. Liktenis viņu ierauj neticamos piedzīvojumos. Gados jaunai auditorijai paredzēto multfilmu studija cer pabeigt jau ap Ziemassvētkiem.

Lielākā konkurence bijusi dokumentālo filmu kategorijā. Atblastīti četri projekti – gan par notikumiem Ukrainā, gan par baletdejotāju Alekseju Avečkinu, gan par meža zāģētāju brigādēm. Daudzsološu projektu kopā ar Igauniju un Vāciju veido režisors Gints Grūbe.

Filma vēstīs par Aukstā kara notikumiem, kad VDK darbinieks un Latvijas Kultūras sakaru komitejas vadītājs Imants Lešinskis, strādādams ANO pārstāvniecībā kā tulks, nolēma pāriet ASV pusē un kļuva par dubultaģentu.

Lasi vēl