Sācis darboties vientuļajiem senioriem radīts zvanu centrs

Komentāri

Šonedēļ sācis darboties īpaši vecāka gada gājuma cilvēkiem radīts zvanu centrs, kurā var interesēties par to, kā izklaidēties, kur aiziet vai  vienkārši aprunāties par dzīvi. Sarunas biedri ir citi pensionāri, kas brīvprātīgi vēlas palīdzēt biedriem padarīt ikdienu krāsaināku.

”Labdien, labdien! Šeit jūs traucē brīvprātīgo senioru zvanu centrs.” Mārītei šī ir viena no pirmajām darba dienām.

Pagaidām uz zvanu centru zvana maz interesentu, tāpēc galvenais uzdevums apzvanīt savus draugus, paziņas un pensionāru biedrību dalībniekus, lai pastāstītu par jauno zvanu centru. Cilvēki ir atsaucīgi un labprāt izmanto iespējas noskaidrot, kā lietderīgāk pavadīt brīvo laiku.

Brīvprātīgajiem senioriem zvanu centrā datoru nav, jo ar papīra formātā sagatavotu informāciju darboties esot vieglāk.

Pieejams turpmākā mēneša pasākumu kalendārs un informācija par dienas centriem, biedrībām un citām vecākiem cilvēkiem aktuālām lietām. Anna stāsta, ka galvenais atrast pieeju cilvēkam otrā klausules pusē. Dažkārt zvanītājiem gribas vienkārši dalīties skumjās.

Zvanu centra grafiks februārim jau ir sastādīts. Zvanus pieņem katru darba dienu no plkst. 10 līdz diviem dienā.

Brīvprātīgās pārsvarā ir sievietes, kas jau aktīvi darbojas citās senioru organizācijās. Tā piemēram Rūta ar labdarību sāka nodarboties jau tad, kad aizgāja pensijā. Viņa pārstāv pensionētos skolotājus un uzskata, ka tieši pedagogi vislabāk var sniegt atbalstu citiem senioriem.

Topošajiem brīvprātīgajiem gan jāapmeklē Rīgas domes sagatavošanas kursi. Tajos paskaidro darba būtību, sniedz vajadzīgo informāciju un arī sagatavo dažādām situācijām. Tomēr galvenais esot komunikācijas prasmes.

Pagaidām zvanu centrs darbosies līdz septembrim. Atkarībā no zvanītāju aktivitātes vēlāk tā darbību varētu turpināt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl