Sācies aktīvākais ārstniecības augu vākšanas laiks

Komentāri

Liela daļa ārstniecības augu jāvāc to ziedēšanas sākumā, kas sakrīt ar vasaras saulgriežu laiku, tāpēc šobrīd sācies aktīvākais šādu augu vākšanas brīdis. Tieši ziedēšanas sākumā augos esot visvairāk derīgo vielu. 

Piemēram, kumelītes šobrīd aug griezdamās, tāpēc tuvākajā nedēļā tās noteikti būtu jānovāc, taču lietainais laiks šim procesam traucē, tāpēc augu audzētāji izmanto katru brīdi, kad nelīst lietus.

Raimonds Lignickis zāļu tēju Rūķīšu tēja saimnieks

Visvairāk rūp, lai būtu skaistas dienas, nebūtu lietus, lietus vajadzīgs pa naktīm, bet dienā jāvāc. Bet nu uz Jāņiem vienmēr līst, tā kā tur bez variantiem.

Tikai jāatceras, ka Jāņu priekšvakarā visas tējas nesavākt, jo ne visi augi ziedēs – katram esot savs laiks, un daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem.

Ir augi, kuriem ziedēšanas laiks sākas tikai augustā, tāpēc augu vākšanai priekšā vēl visa vasara.

Zāļu tējas parasti vāc sausā laukā pēc rasas nožūšanas, taču bieži vien līdz pusdienlaikam leknā pļavā rasa vēl nav nožuvusi. Tad atliek tikai vākt pēcpusdienā vai vakarā līdz saules rietam, kas arī der.

Vēl jāatceras, ka katra auga labums ir jāmeklē ne tikai dažādos ievākšanas periodos, bet arī atšķirīgās auga daļās – saknēs, lapās, ziedos, lakstos vai augļos. Galvenais – neko nesajaukt.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl