Sācies aktīvākais ārstniecības augu vākšanas laiks

Komentāri

Liela daļa ārstniecības augu jāvāc to ziedēšanas sākumā, kas sakrīt ar vasaras saulgriežu laiku, tāpēc šobrīd sācies aktīvākais šādu augu vākšanas brīdis. Tieši ziedēšanas sākumā augos esot visvairāk derīgo vielu. 

Piemēram, kumelītes šobrīd aug griezdamās, tāpēc tuvākajā nedēļā tās noteikti būtu jānovāc, taču lietainais laiks šim procesam traucē, tāpēc augu audzētāji izmanto katru brīdi, kad nelīst lietus.

Raimonds Lignickis zāļu tēju Rūķīšu tēja saimnieks

Visvairāk rūp, lai būtu skaistas dienas, nebūtu lietus, lietus vajadzīgs pa naktīm, bet dienā jāvāc. Bet nu uz Jāņiem vienmēr līst, tā kā tur bez variantiem.

Tikai jāatceras, ka Jāņu priekšvakarā visas tējas nesavākt, jo ne visi augi ziedēs – katram esot savs laiks, un daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem.

Ir augi, kuriem ziedēšanas laiks sākas tikai augustā, tāpēc augu vākšanai priekšā vēl visa vasara.

Zāļu tējas parasti vāc sausā laukā pēc rasas nožūšanas, taču bieži vien līdz pusdienlaikam leknā pļavā rasa vēl nav nožuvusi. Tad atliek tikai vākt pēcpusdienā vai vakarā līdz saules rietam, kas arī der.

Vēl jāatceras, ka katra auga labums ir jāmeklē ne tikai dažādos ievākšanas periodos, bet arī atšķirīgās auga daļās – saknēs, lapās, ziedos, lakstos vai augļos. Galvenais – neko nesajaukt.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl