Sacenšas Latvijas datorurķi – otrā hakeru olimpiāde Make Riga

Pievienot komentāru
Sacenšas Latvijas datorurķi – otrā hakeru olimpiāde Make Riga
LETA

Vairāki desmiti datorurķu jeb hakeru šajā nedēļas nogalē pulcējušies savdabīgā olimpiādē. Disciplīnu vidū ir šifrēšana, kodēšana un, ja nepieciešams, uzlaušana.

Ja šī būtu matemātikas olimpiāde, tad varētu teikt, ka dalībnieki risina nevis vienkārši uzdevumus, bet tā sauktos ”cietos riekstus”.  Nestandarta risinājumi, lai nonāktu pie galarezultāta, jāveic arī hakeru olimpiādes dalībniekiem.

Tikai hakeris vai latviskajā versijā datorurķis ir domāts vārda pozitīvajā nozīmē. Ielauzties bezvadu tīklos, parolēs, kā arī dekodēt datus nepieciešams, lai nonāktu pie gala rezultāta.

Sarežģīti. Arī dalībnieki atzīst, ka viņiem nereti grūti arī saviem vecākiem pastāstīt, ar ko nodarbojas. Bet tieši tāds ir viņu hobijs.

Helmārs Rūmnieks, tiesnesis:

Šis pasākums ir tāds, kur uzdevumi sastādīti īpaši viltīgi, un tā ir vairāk spēle nekā reālas darba dzīves attēlojums.

Pērnā gada uzvarētājs ir Kirils Solovjovs. Viņa pamatnodarbošanās ir informāciju tehnoloģiju drošības risinājumi. Kirils ir viens no retajiem, kas kaut ko par sevi atklāj.

Taču arī pārējie dalībnieki ir saistīti ar IT jomu, slēptie talanti, un piedalās vienkārši, lai pārbaudītu paši sevi.

Teikt, ka šeit pulcējušies visi spēcīgākie Latvijas IT speciālisti, arī nevar. Tiem, kam jau ir veiksmīga karjera un laba alga, nedēļas nogales pavada atpūšoties.

“Manam uzņēmumam, kas nodarbojas ar IT drošību, pēc pagājušā gada bija neliela klientu interese palielināta, bet ar gadiem šī būs vieta, kur tiek ķerti labākie darbinieki,” saka Kirils Solovjovs.

Video

Lasi vēl