Sāc ieviest šo paradumu! Kāds ir īstais rituāls laimes veicināšanai dzīvē? PIEDĀVĀ BETEODATI.LV

0 Komentāru
Sāc ieviest šo paradumu! Kāds ir īstais rituāls laimes veicināšanai dzīvē?

Vai bērnībā esi spēlējies ar margrietiņām, plēšot ziedlapiņas un sakot: mīl, nemīl? Vai varbūt esi stāvējis pusi dienas pie ceriņu krūma, meklējot pieclapu ziediņu, lai to apēstu? Parasti daudzi šādas izdarības sauc par māņticībām jeb rituāliem, kurus izpildot tava dzīve tiks aplieta ar laimes karotīti. Bet – ko latvieši patiešām uzskata par īstu laimes rituālu, kas atnesīs labāku dzīvi?

Saskaņā ar informatīvi izklaidējošā portāla beteodati.lv* un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem Latvijas iedzīvotāji pirmajā vietā kā lielāko laimes nesēju ierindo atbilžu variantu ”piesišana pie koka (galda/durvīm u. tml)”. Godpilnā otrajā vietā ir ”spļaušana pār kreiso plecu”, bet trešajā – ”pieclapu ceriņzieda ēšana”.

Lai gan ”aiz strīpas”, tomēr ne sliktāki ir pārējie atbilžu varianti: ceturtajā vietā respondenti ierindojuši ”pieskaršanos skursteņslauķa pogai”, piektajā vietā ierindojot ”izkāpšanu no gultas ar labo kāju”, bet sestajā – ”nesvilpošanu istabā”.

Salīdzinot vīriešu un sieviešu auditoriju, tad pretējo dzimumu domas sakrīt. Vienlīdz daudz abu dzimumu pārstāvji kā atbilžu variantu izvēlējušies ”piesišanu pie koka (galda/durvīm u. tml)”. Vismazāk sievietes par laimes rituālu uzskatījušas atbilžu variantu ”nesvilpošana istabā”, atstājot to kā pēdējo, bet vīrieši – ”izkāpšanu no gultas ar labo kāju”.

Ja skatāmies un salīdzinām respondentu atbildes vecuma grupās, tad jauniešu vidū vecumā no 18 līdz 24 gadiem populārākais atbilžu variants bija ”spļaušana pār kreiso plecu”, vecumā no 25 līdz 34 gadiem tika balsots par ”piesišanu pie koka (galda/durvīm u. tml)”. Vecumā no 35 līdz 44 gadiem populārākais atbilžu variants bija ”spļaušana pār kreiso plecu”, bet vecumā no 45 līdz 54 gadiem – ”piesišana pie koka (galda/durvīm u. tml)”.

Vecāka gadagājuma cilvēki, vecuma grupā no 55 līdz 75 gadiem, uzskata, ka īstais laimes rituāls ir ”piesišana pie koka (galda/durvīm u. tml)”. Atsevišķi apskatot respondentu sadalījumu pēc valodas, kādā aptaujas dalībnieki runā ikdienā, tad latviešu un krievu valodā runājošie aptaujātie visi kā viens atzīst, ka īstais laimes rituāls ir ”piesišana pie koka (galda/durvīm u. tml)”.

Iedzīvotāju web aptauja tika veikta iepriekšējā gada novembrī, aptaujājot 1005 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

*BeteoDATI – sabiedrības viedoklis par nenopietni izklaidējošiem jautājumiem nopietnā interpretācijā sadarbībā ar SKDS.

0 Komentāru