Sabiedroto spēki Latvijā drīkstēs pārvadāt pielādētu kaujas tehniku

Komentāri

Latvijas sabiedroto valstu bruņotie spēki kaujas tehniku Latvijas teritorijā drīkstēs pārvadāt pielādētu, lai nodrošinātu valsts apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus. To paredz Saeimā otrajā lasījumā atbalstītās likuma izmaiņas.

Kā norāda Aizsardzības ministrija, šāda norma nepieciešama, lai, sniedzot atbalstu Latvijas bruņotajiem spēkiem, NATO un Eiropas Savienības valstu spēki būtu kaujas gatavībā uzreiz pēc valsts robežas šķērsošanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais regulējums tiek vērtēts pretrunīgi. Jānis Ādamsons no opozīcijas partijas “Saskaņa” uzskata, ka likumā precīzi jānosaka, kad un kādā veidā Latvijas teritorijā sabiedrotie drīkst pārvietoties ar pielādētu kaujas tehniku. Ministrijas piedāvātais risinājums viņam ir kategoriski nepieņemams.

Jānis Ādamsons

Jānis Ādamsons
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Es uzskatu, ka tas ir absolūti nepareizs ceļš. Tas ir ceļš uz nekurieni. Jebkurš pielādēts ierocis agrāk vai vēlāk izšauj. Un tāpēc šie te rāmji likumos ir jānosaka.

Taču Saeimas vairākuma atbalstu guva Aizsardzības ministrijas piedāvājums likumā precīzi neuzskaitīt visas pazīmes, kādos gadījumos sabiedrotie drīkst pārvietoties ar pielādētiem ieročiem.

Andrejs Panteļējevs

Andrejs Panteļējevs
Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, ZZS

Mēs zinām, kāds pašlaik ir modernais karš, kāds ir hibrīdkarš, kādi ir visdažādākie neiedomājamākie apdraudējuma veidi. Un, ja mēs ieliksim šeit kaut kādu stingru vienu definīciju, mēs vienkārši paši sev iešausim kājā un ierobežosim iespēju izmantot mūsu sabiedrotos mūsu vajadzībām.

Lai jaunā norma stātos spēkā, likuma izmaiņas vēl jāpieņem galīgajā lasījumā.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl