Komentāri

Kā tagad, kad pilnā apmērā ir spēkā jaunās biļešu cenas, Rīga izskatās uz kaimiņvalstu fona? Salīdzinot ar situāciju Viļņā un Tallinā, sabiedriskā transporta biļešu cenu ziņā Rīga ir pārliecinoši dārgākā starp Baltijas valstu galvaspilsētām.

Papildus tam, ka Igaunijas galvaspilsētā Tallinā sabiedriskais transports visiem pilsētā deklarētajiem ir bez maksas, arī citiem biļešu cena ir zemāka, nekā noteikts Rīgā. Mēneša biļete visiem transporta veidiem Rīgā maksā 50 eiro, kamēr Tallinā divreiz mazāk – 23 eiro. Lietuvas galvaspilsētā Viļņā visu mēnesi sabiedriskajā transportā var braukt par nepilniem 30 eiro. Tiesa, Rīgā ir iespēja izvēlēties vienu konkrētu maršrutu – tad mēnesī var maksāt mazāk – 35 eiro, bet tas tāpat ir dārgāk nekā kaimiņvalstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienas atsevišķas biļetes cenas atšķirības, pērkot iepriekš, nav tik lielas, taču Tallinā un Viļņā ar šādu biļeti pusstundas vai stundas laikā var pārsēsties un izmantot vairākus transportus, kamēr Rīgā tā paredzēta tikai un vienīgi vienam braucienam.

Ja viena brauciena biļeti pērk pie transportlīdzekļa vadītāja, arī tad Rīga pārspēj iedzīvotāju skaita ziņā mazākās kaimiņvalstu galvaspilsētas – te jāšķiras no diviem eiro, kamēr Tallinā no 1,6 bet Viļņā jāmaksā divreiz mazāk – viens eiro.

Arī biļete vienai dienai Rīgā ir dārgākā Baltijas valstu galvaspilsētās un maksā piecus eiro. Tallinā visu dienu ar sabiedrisko transportu var braukt, samaksājot vien trīs eiro, bet Viļņā – nedaudz vairāk – 3,48 eiro.

Lasi vēl