1 komentārs

Lai pārliecinātos par biļešu cenu lēciena galvaspilsētas sabiedriskajā transportā pamatotību, Rīgas satiksmes tarifu apstiprināšanu varētu nodot Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Šādu ieceri apspriež valdību veidojošās partijas, norādot, ka šādi, iespējams, biļešu cenas varētu atkal samazināties. Tikmēr Rīgas domē pauž pārliecību, ka maksa par biļetēm noteikti nesamazinātos arī tad, ja to vērtētu regulators.

Jaunie Rīgas satiksmes tarifi stājās spēkā vakar, un tagad vienu biļeti galvaspilsētās sabiedriskajā transportā iepriekšējo 60 eiro centu vietā jāmaksā viens eiro un 15 eiro centi. Norādot uz Valsts kontroles izteiktajām šaubām par jauno biļešu cenu pamatotību, valdību veidojošās partijas – kas Rīgas domē atrodas opozīcijā – sākušas apspriest ieceri Rīgas satiksmes tarifu vērtēšanu nodot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārziņā. Vienotības pārstāvji pauž pārliecību, ka līdz ar to Rīgas satiksmes tarifi atkal samazinātos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es esmu pārliecināts, ka viņš būtu mazāks. Grūti spriest – cik mazāks. Bet ja mēs paskatāmies Valsts kontroles ziņojumu, kur bija minēti 16 miljoni nelietderīgi izmantoti – es domāju pa to daļu, tā būtu diezgan ievērojama summa. Un otrkārt, es domāju, sabiedrībai būtu, lai kāds arī tas tarifs beigās nebūtu, sabiedrībai būtu pārliecība, ka viņš ir veidojies pēc ekonomiskiem principiem,” norāda partijas Vienotība deputāts Vilnis Ķirsis.

Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība šo jautājumu šodien skatīja koalīcijas partiju sanāksmē. Vienošanos par šādu ideju politiskie spēki gan vēl nepanāca, jo nolemts sagaidīt regulatora atzinu par šādu ieceri.

Tikmēr Rīgas domes vadība pauž pārliecību, ka jaunās biļešu cenas esot pamatotas, jo atspoguļo viena brauciena pašizmaksu. Ja Rīgas satiksmes tarifu vērtēšanu nodotu regulatoram, tad biļešu cenas nesamazinātos, uzsver pašvaldībā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl