Sabiedrībai varētu atklāt iemeslus, kāpēc nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam amatpersonām

1 komentārs

Sabiedrībai varētu atklāt iemeslus, kāpēc nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam amatpersonām, kas šo lēmumu ir pārsūdzējušas. Ar šādu ierosinājumu nācis klajā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pielaižu atteikuma apstrīdēšanas kārtība būs jāmaina, jo tā ir lēmusi Satversmes tiesa. Ģenerālprokurors jau nācis klajā ar ideju, ka turpmāk daļēji varētu atklāt iemeslus, kāpēc atteikta pielaides izsniegšanu.

Ēriks Kalnmeiers, ģenerālprokurors

Protams, tas ir pie nosacījuma, ka persona pārsūdz, un vēl publiski paziņo, ka, lūk, viņam nezināmu iemeslu dēļ nav izsniegta pielaide. Persona faktiski melo par šiem iemesliem, norādot, ka iestādes kaut kādu nezināmu iemeslu dēļ nav izsniegušas pielaidi. Es domāju, ka šādi gadījumi, kad persona pati ir bijusi negodīga, ir pārkāpusi likumu, slēpusi to un vēl saka, ka nezina, kāpēc nav izsniegta pielaide, tad tur nav ko slēpt, kāpēc tas būtu jāslēpj no sabiedrības?

Satversmes tiesa Saeimai uzdevusi mainīt pielaižu sistēmu līdz nākamā gada vasarai. Jau tagad skaidrs, ka pēdējā instance, kurā varēs pārsūdzēt lēmumu par pielaides nepiešķiršanu, turpmāk būs tiesa, nevis ģenerālprokurors, kā tas ir pašlaik.

Video: LNT Ziņu sižets

1 komentārs