Komentāri

Lai sekmētu atklātību un nodokļu maksātāju naudas izlietojuma caurskatāmību, partijas Vienotība deputāts Ints Dālderis rosinājis publiskot visus valsts un pašvaldību darbinieku atalgojumus tīmeklī. Šobrīd šī prasība attiecas tikai uz valsts amatpersonām jeb ierēdņiem, bet, Saeimai pieņemot Dāldera priekšlikumu grozījumiem Valsts pārvaldes iekārtas likumā, sabiedrība varēs brīvi iepazīties ar to, cik saņem konkrētu skolu skolotāji vai policisti.

Pieņemot Dāldera priekšlikumu, sabiedrība varēs brīvi iepazīties ar to, cik saņem skolotāji vai policisti.

Kopš skandāla, kad Ilmārs Poikāns jeb Neo publiskoja VID datus par valsts un pašvaldību institūcijās strādājošo amatpersonu atalgojumu, šie dati jāpublisko internetā. Tajos iekļauti ierēdņu vārdi un uzvārdi pretī konkrēta summa ”uz rokas” attiecīgajā mēnesī. Taču sabiedrība nevar uzzināt, cik saņem tajā paša iestādē strādājošs darbinieks, kurš nav valsts amatpersona. Tipisks piemērs ir skola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ints Dālderis, Saeimas deputāts: Valsts amatpersonām ir šāds pienākums. Bet, manuprāt, tas ir negodīgi pret tiem cilvēkiem, kas mazā skoliņā darbojas iepirkumu komisijā, par amatpersonu uzskatāmi nosacīti, bet viņa alga ir publiskota, kamēr kolēģim nav.

Dālderis iesniedzis likuma grozījumus, rosinot noteikt, ka informācijai jābūt pieejamai ne tikai par pēdējo mēnesi, bet par desmit gadu periodu, lai var saprast ienākumu dinamiku.

Sabiedrība maksā par šo. Līdz ar to mēs visi esam ieinteresēti zināt, kur tā nauda aiziet!, uzsver Dālderis.

Normatīvo aktu nepilnību dēļ virknei valsts iestāžu amatpersonu jau šobrīd izdodas no sabiedrības acīm paslēpties.

Taču, kā pārliecinājās TV3 ziņas, daudzās budžeta iestādēs, piemēram, kapitālsabiedrībās jau tagad ir problēmas uzzināt, cik saņem amatpersona. Latvijas Televīzijas mājaslapā šādu informāciju vispār nevarēja atrast, bet Latvijas Radio lapā redzamas atalgojuma likmes amata grupām bez uzvārdiem, lai arī valdes locekļi ir valsts amatpersonas. Lai saprastu, cik viņi saņem, radio mudina sabiedrību ņemt rokās kalkulatoru. Arī tādas paraugiestādes kā valsts kontrole mājaslapā var redzēt tikai vidējo atalgojumu, nevis konkrētai amatpersonai. Šī pati situācija attiecas arī uz vairums mediķiem, kuri strādā slimnīcās, kas ir valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrības. Valsts kancelejā atzīst, šāda situācija izveidojusies likumdošanas nepilnību dēļ.

Ieva Aile, Valsts kancelejas pārstāve: Regulējums ir diezgan sadrumstalots. Protams, valsts pārvaldei un sabiedrībai būtu vieglāk, ja būtu viens saraksts.

Lai arī Valsts kanceleja atbalsta lielāku atklātību, sagaidāms, ka Dāldera priekšlikumam Saeimā ceļš būs ērkšķains, jo līdzīgas idejas jau vairākkārt noraidītas. Savulaik plašu skolotāju neapmierinātību izraisīja piedāvājums atklāt, cik katrs pedagog saņem.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl