Sabiedrībai neesot jāuztraucas par pirms termiņa izlaistiem noziedzniekiem

Komentāri

Notiesāto personu uzraudzība ar elektroniskām aprocēm šobrīd Latvijā norit veiksmīgi, – vērtē Valsts Probācijas dienests.

Kopš jaunās sistēmas ieviešanas pērn, no ieslodzījuma vietām pirms laika izlaistas 47 personas, kuru ikdienu mājas apstākļos uzraudzīja ap kājas potīti apliekamas ierīces. Šobrīd elektroniskajā uzraudzībā palikuši 27 notiesātie.

Kā otrdien, 19. aprīlī, pavēstīja Valsts Probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs, šajā laikā trīs personas tomēr pārkāpušas stingro disciplīnu un bijušas spiestas atgriezties cietumā.

Foto

Video

Tāpat tika minēts, ka šobrīd sabiedrībai neesot jāuztraucas par pirms termiņa izlaistiem noziedzniekiem, kurus uzrauga vien elektroniskās aproces.

Sistēmas uzliktas lielākoties zagļiem un krāpniekiem, bet nav vēl piemērotas slepkavām un dzimumnoziedzniekiem. Taču tika atzīts, ka ar laiku ir plānots paplašināt notiesāto personu grupām, kurām varētu piemērot šādu uzraudzību.

Par šo un citiem tematiem plašāk LNT Ziņās plkst. 14.00, LNT Ziņās plkst. 17.50 un LNT Ziņās plkst. 20.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl