ZZS Tavars par medicīniskās marihuānas legalizāciju: Attīstītajās valstīs to ievieš

1 komentārs
ZZS Tavars par medicīniskās marihuānas legalizāciju: Attīstītajās valstīs to ievieš
EPA/Scanpix

Marihuānas legalizācija, lai to izmantotu medicīniskiem nolūkiem, varētu nākt par labu valsts ekonomikai, sekmējot tūrismu un jaunu industriju rašanos – tā norāda Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Politiķa sāktā diskusija par marihuānas legalizāciju daudziem bija pārsteigums, jo Tavars ir viens no konservatīvi noskaņotās Zaļo un zemnieku savienības līderiem.

“Nav ko baidīties no šādām diskusijām. (..) Pasaules attīstītajās valstīs vienā pēc otras šo ievieš,” norāda Tavars.

“Lai arī tas ir nepopulāri, un politiķi no šīs tēmas baidās viena iemesla dēļ – 80-85% sabiedrības pašlaik, kad nav bijušas diskusijas, ir pret jebkādu darbību, kas kaut kādā veidā aicinātu izskatīt kaut ko, kas ir saistīts ar marihuānu,” uzsver politiķis. Vienlaikus viņš norāda, ka tā ir viņa personīgā, nevis ZZS pozīcija.

Tavars arī vērš uzmanību uz to, ka sabiedrības veselībai ir citi draudi: “Mani visvairāk satrauc tas, ka Latvijā cilvēki nodzeras no nekvalitatīva alkohola. Ir ļoti liels alkohola kontrabandas īpatsvars. Cilvēki mirst – tas mani satrauc. Tajā pašā laikā mēs baidāmies diskutēt par kaut ko medicīnas nolūkiem – tas man šķiet absurds.”

Viņš gan uzsver, ka vispirms nepieciešamas veselības speciālistu, drošības speciālistu un cita veida ekspertu diskusijas par marihuānas legalizācijas tēmu. “Iespējams, diskusijas rezultātā politiķi nolems, ka nekas nav jāmaina, visam jāpaliek kā ir, bet mēs būsim godīgi izdiskutējuši visus plusus un mīnusus.”

Tavars norāda, ka sākt diskusijas par šo jautājumu viņu mudinājis konstitucionālās tiesas spriedums Gruzijā, kas pavēris vaļā vārtus marihuānas legalizācijai Kaukāza valstī. “Sliktākais, kas var būt – ja pēkšņi mums kā auksta duša uz galvas būs kāds līdzīgs tiesas spriedums, kad pilnīgi viss ir atvērts, bet mēs nebūsim izglītojuši mūsu jauniešus, [ne sapratīsim] ko tas nozīmē ekonomikai, kā tirgos, kādi [būs] noteikumi, pilnīgi neko, neko. Tajā brīdī var būt nepatīkams pārsteigums visiem Latvijas iedzīvotājiem.”

1 komentārs