ZZS jau laikus meklē sadarbības partnerus, ar kuriem veidot nākamo valdību

Komentāri

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) jau laikus sākusi meklēt sadarbības partnerus, ar kuriem varētu veidot nākamo valdību pēc 13. Saeimas vēlēšanām.

Ņemot vērā “Vienotības” vājumu, sāktas sarunas par tuvināšanos ar pašlaik opozīcijā esošo Latvijas Reģionu apvienību. Abas partijas saskata daudz kopīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr politikas eksperti norāda, ka ZZS vispirms jātiek skaidrībā, vai uz vēlēšanām kā premjera amata kandidātu piedāvāt Māri Kučinski, par ko neesot vienprātības.

Pēc ZZS līdera Augusta Brigmaņa teiktā, sadarbība nākotnē ar opozīcijā esošo Reģionālo apvienību ir loģiska, ņemot vērā ne tikai partijas “Vienotība” vājumu, bet abu partiju ļoti līdzīgo ideoloģisko pozīciju. Taču pats galvenais esot fakts, ka no partijas vadības atstumti kādreizējie līderi Artuss Kaimiņš un Mārtiņš Bondars, ar kuriem sarunāties neesot bijis iespējams.

Par sadarbību starp abām ārpus Rīgas sakņojušām partijām ar lielu entuziasmu runā arī Reģionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga.

Abu partiju politiķi uzsver, ka sadarbība iespējama tikai pēc nākamgad rudenī gaidāmajām vēlēšanām. Pirms tam Reģionālajai apvienībai jāizlemj, kas būs tās saraksta līderis.

Šobrīd reālākais kandidāts ir no “Vienotības” aizgājušais Edvards Smiltēns. Līdzšinējais līderis Mārtiņš Bondars no partijas attālinājies un, visticamāk, startēs kopā ar partneriem no Rīgas domes jeb partiju “Latvijas Attīstībai”.

Politologs Ivars Ījabs gan uzsver, ka ar Smiltēnu “reģionāļiem” var nepietikt, lai pārvarētu 5% barjeru. Savukārt ZZS esot jātiek galā, vai kā premjera amata kandidātu virzīt esošo premjeru Māri Kučinski.

Augusts Brigmanis gan TV3 ziņām kategoriski noliedza pieļāvumu, ka ZZS varētu nevirzīt Kučinski par saraksta līderi.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl