ZZS atbalsta Ābramas atkārtotu apstiprināšanu Konkurences padomes vadītājas amatā

0 Komentāru

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta Skaidrītes Ābramas iecelšanu Konkurences padomes vadītājas amatā uz otro termiņu.

Pagājušajā nedēļā ZZS šaubu dēļ jautājums valdībā netika skatīts. Pirmdien, 19. jūnijā, Ābrama tika uzklausīta klātienē un partijas vadība lēma šķēršļus viņas pārvēlēšanā nelikt.

Skaidrīte Ābrama Konkurences padomi vada kopš 2012. gada vidus. Toreiz, lai iegūtu šo amatu, viņa upurēja politisko karjeru un izstājās no Reformu partijas. Šobrīd viņas termiņš amatā ir beidzies, un ekonomikas ministrs Arvils Ašaradens rosina viņai ļaut strādāt vēl piecus gadus. Valdība par viņas apstiprināšanu amatā bija plānojusi lemt jau pagājušajā nedēļā, bet pēc ZZS lūguma lemšana tika atlikta. Pirmdien ZZS Ābramu iztaujāja klātienē.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes vadītāja

Bija gan pozitīvas lietas, gan negatīvas. Bija atklāti pateikts, kas nav apmierinājis, tā bija pašvaldību tēma, publisku personu izraisīti konkurences kropļojumi.

Tieši konkurence padomes rīcība, atmaskojot tirgu kropļojošus pašvaldību uzņēmumus, acīmredzot raisījušas atsevišķu ZZS vadītu vietvaru neapmierinātību. Tostarp Ventspils mērs Aivars Lembergs izteicies, ka Konkurences padome “meklē utis kažokā”.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes vadītāja

Nezinu, no kurienes Lembergs ir guvis šādu informāciju. Viņš šodien te nebija un neredzēja mūsu prezentāciju. Konkurences padomei ir ļoti profesionāls personāls, kam nav laika “meklēt utis kažokā”, bet kas risina ļoti nopietnus jautājumus Latvijas līmenī.

ZZS ir vienīgā no koalīcijas partijām, kurai Ābramas darbs radījis jautājumus. Nedz partijai “Vienotība”, nedz Nacionālajai apvienībai šaubu par viņas piemērotību nav. Tomēr arī ZZS viņu atbalstīs.

Augusta Brigmanis

Augusta Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Mēs runājām arī par viņas nākotnes redzējumu, bija punkti, kur mūsu viedokļi atšķīrās, bet tie nebija nekādi milzīgi jautājumi. Tās ir mūsu iekšējās lietas, es negribētu tās komentēt.

Ābrama kā vienu no savām prioritātēm izvirzījusi panākt izmaiņas likumdošanā, lai normas par konkurences kropļošanu attiektos arī valsts un pašvaldību uzņēmumiem. Valdības balsojums par Ābramas apstiprināšanu uz otru termiņu paredzēts otrdien, 20. jūnijā.

0 Komentāru