ZZS atbalsta Ābramas atkārtotu apstiprināšanu Konkurences padomes vadītājas amatā

Komentāri

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta Skaidrītes Ābramas iecelšanu Konkurences padomes vadītājas amatā uz otro termiņu.

Pagājušajā nedēļā ZZS šaubu dēļ jautājums valdībā netika skatīts. Pirmdien, 19. jūnijā, Ābrama tika uzklausīta klātienē un partijas vadība lēma šķēršļus viņas pārvēlēšanā nelikt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidrīte Ābrama Konkurences padomi vada kopš 2012. gada vidus. Toreiz, lai iegūtu šo amatu, viņa upurēja politisko karjeru un izstājās no Reformu partijas. Šobrīd viņas termiņš amatā ir beidzies, un ekonomikas ministrs Arvils Ašaradens rosina viņai ļaut strādāt vēl piecus gadus. Valdība par viņas apstiprināšanu amatā bija plānojusi lemt jau pagājušajā nedēļā, bet pēc ZZS lūguma lemšana tika atlikta. Pirmdien ZZS Ābramu iztaujāja klātienē.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes vadītāja

Bija gan pozitīvas lietas, gan negatīvas. Bija atklāti pateikts, kas nav apmierinājis, tā bija pašvaldību tēma, publisku personu izraisīti konkurences kropļojumi.

Tieši konkurence padomes rīcība, atmaskojot tirgu kropļojošus pašvaldību uzņēmumus, acīmredzot raisījušas atsevišķu ZZS vadītu vietvaru neapmierinātību. Tostarp Ventspils mērs Aivars Lembergs izteicies, ka Konkurences padome “meklē utis kažokā”.

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes vadītāja

Nezinu, no kurienes Lembergs ir guvis šādu informāciju. Viņš šodien te nebija un neredzēja mūsu prezentāciju. Konkurences padomei ir ļoti profesionāls personāls, kam nav laika “meklēt utis kažokā”, bet kas risina ļoti nopietnus jautājumus Latvijas līmenī.

ZZS ir vienīgā no koalīcijas partijām, kurai Ābramas darbs radījis jautājumus. Nedz partijai “Vienotība”, nedz Nacionālajai apvienībai šaubu par viņas piemērotību nav. Tomēr arī ZZS viņu atbalstīs.

Augusta Brigmanis

Augusta Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Mēs runājām arī par viņas nākotnes redzējumu, bija punkti, kur mūsu viedokļi atšķīrās, bet tie nebija nekādi milzīgi jautājumi. Tās ir mūsu iekšējās lietas, es negribētu tās komentēt.

Ābrama kā vienu no savām prioritātēm izvirzījusi panākt izmaiņas likumdošanā, lai normas par konkurences kropļošanu attiektos arī valsts un pašvaldību uzņēmumiem. Valdības balsojums par Ābramas apstiprināšanu uz otru termiņu paredzēts otrdien, 20. jūnijā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl