Zvārdes poligonā turpina iznīcināt lādiņus

Komentāri

Pēc padomju armijas aiziešanas tika lēsts, ka Zvārdes poligonā nesprāguši ir aptuveni 10% tur esošo padomju armijas lādiņu. Realitātē gan tas nozīmē, ka vairāk nekā desmit gadus bruņotie spēki joprojām turpina to attīrīt.

Zvārdes pagastā šodien notiks Zemessardzes mācības, kurās karavīri turpinās ar bumbām piesārņotās teritorijas attīrīšanu. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri savāks un neitralizēs sprādzienbīstamos priekšmetus, kas atrodas zemes virskārtā un dziļāk zemē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena no Latvijas piesārņotākajām teritorijām ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem ir tieši bijušais Zvārdes poligons. Tā vairāk nekā 24 000 hektāru lielo teritoriju padomju armija izmantoja kā kara aviācijas mācību mērķu poligonu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl