Zvanu kartes turpmāk, iespējams, vairs nevarēs iegādāties anonīmi

3 komentāri

Mobilo sakaru priekšapmaksas zvanu kartes turpmāk, iespējams, vairs nevarēs iegādāties anonīmi. Lai arī tās maksā, sākot pat zem viena eiro, ir sagatavots priekšlikums šīs kartes piesaistīt pie konkrēta vārda un personas koda.

Policija vērtē – tas ierobežotu dažādus likumpārkāpumus. Tikmēr mobilo sakaru operatoriem ir atšķirīgs vērtējums, cik efektīvs risinājums tas būs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kriminālā pasaule un ēnu ekonomika savus darījumus kārto un krāpnieciskās shēmas plaši īsteno, izmantojot mobilo telefonu sakarus ar priekšapmaksas kartēm. Tās šobrīd garantējot pietiekamu anonimitāti, jo nopirkt var bez nekādu personas datu sniegšanas.

Ja spēkā stātos noteikumi, ka zvanu kartes var nopirkt tikai ar personu apliecinošu dokumentu, esot cerība, ka mazinātos iespēja, piemēram, īstenot melno grāmatvedību, koordinēt kontrabandu un narkotiku tirdzniecību.

Video

Arī cietumniekiem vairs nebūšot iespēja pēc nejaušības principa zvanīt cilvēkiem un izkrāpt naudu. Viņus vai līdzdalībniekus ļoti operatīvi atklātu.

Anonīmo priekšapmaksas zvanu karšu izskaušanu atbalsta arī Drošības policija, argumentējot to pat ar valsts iedzīvotāju aizsardzību.

SIM karšu reģistrācijas noteikumi iekļauti valdības apstiprinātajā ēnu ekonomikas novēršanas plānā. Skeptisks par priekšapmaksas karšu personalizēšanu ir uzņēmums Tele-2.

Likumpārkāpēji bez problēmām varēs Latvijā izmantot no Lietuvas un Igaunijas ievestās priekšapmaksas kartes.

Tikmēr Latvijas Mobilais telefons atturas vērtēt priekšlikuma efektivitāti. Iecerēts – personu apliecinošs dokuments ar personas koda ievadīšanu būs nepieciešams ne tikai karti pērkot, bet arī vēlāk – to papildinot.

TOP komentāri

 • Ego
  +1 +1 0

  Ego

  Argumenti, ka apkaros ēnu ekonomiku, bet runā par cietumniekiem/teroristiem. Nekādu reālu datu par Latviju - kādi būtu ieguvumi/zaudējumi šai gadījumā. Vārdu sakot, patiešām imitē darbību cīņai ar ēnu ekonomiku.
 • Guntis
  0 0 0

  Guntis

  Operatori jau paši sāk aicināt pāriet uz cieto līgumu, piedāvā labākus nosacījumus nekā priekšapmaksas kartēm. Tā kā labi vien ir, lielāka kārtība būs.
 • Modris
  0 0 0

  Modris

  Tas ir tikai normāli- reģistrēt kartes. Šogad Polijā nopirku vietējo telefona GSM kartiņu, pēc tam to piereģistrēju firmas birojā- nekādu problēmu :) Trīs minūšu jautājums, nekādas valodas zināšanas pat nevajadzēja. Parādi tik iegādāto karti + pasi !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl