Zvanu kartes turpmāk, iespējams, vairs nevarēs iegādāties anonīmi

3 komentāri

Mobilo sakaru priekšapmaksas zvanu kartes turpmāk, iespējams, vairs nevarēs iegādāties anonīmi. Lai arī tās maksā, sākot pat zem viena eiro, ir sagatavots priekšlikums šīs kartes piesaistīt pie konkrēta vārda un personas koda.

Policija vērtē – tas ierobežotu dažādus likumpārkāpumus. Tikmēr mobilo sakaru operatoriem ir atšķirīgs vērtējums, cik efektīvs risinājums tas būs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kriminālā pasaule un ēnu ekonomika savus darījumus kārto un krāpnieciskās shēmas plaši īsteno, izmantojot mobilo telefonu sakarus ar priekšapmaksas kartēm. Tās šobrīd garantējot pietiekamu anonimitāti, jo nopirkt var bez nekādu personas datu sniegšanas.

Ja spēkā stātos noteikumi, ka zvanu kartes var nopirkt tikai ar personu apliecinošu dokumentu, esot cerība, ka mazinātos iespēja, piemēram, īstenot melno grāmatvedību, koordinēt kontrabandu un narkotiku tirdzniecību.

Video

Arī cietumniekiem vairs nebūšot iespēja pēc nejaušības principa zvanīt cilvēkiem un izkrāpt naudu. Viņus vai līdzdalībniekus ļoti operatīvi atklātu.

Anonīmo priekšapmaksas zvanu karšu izskaušanu atbalsta arī Drošības policija, argumentējot to pat ar valsts iedzīvotāju aizsardzību.

SIM karšu reģistrācijas noteikumi iekļauti valdības apstiprinātajā ēnu ekonomikas novēršanas plānā. Skeptisks par priekšapmaksas karšu personalizēšanu ir uzņēmums Tele-2.

Likumpārkāpēji bez problēmām varēs Latvijā izmantot no Lietuvas un Igaunijas ievestās priekšapmaksas kartes.

Tikmēr Latvijas Mobilais telefons atturas vērtēt priekšlikuma efektivitāti. Iecerēts – personu apliecinošs dokuments ar personas koda ievadīšanu būs nepieciešams ne tikai karti pērkot, bet arī vēlāk – to papildinot.

TOP komentāri

 • Ego
  +1 +1 0

  Ego

  Argumenti, ka apkaros ēnu ekonomiku, bet runā par cietumniekiem/teroristiem. Nekādu reālu datu par Latviju - kādi būtu ieguvumi/zaudējumi šai gadījumā. Vārdu sakot, patiešām imitē darbību cīņai ar ēnu ekonomiku.
 • Guntis
  0 0 0

  Guntis

  Operatori jau paši sāk aicināt pāriet uz cieto līgumu, piedāvā labākus nosacījumus nekā priekšapmaksas kartēm. Tā kā labi vien ir, lielāka kārtība būs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl