Žurnālistu asociācija: Politiķu izvērstā iedzīvotāju kūdīšana pret medijiem ir tulkojama kā politisks spiediens uz plašsaziņas līdzekļiem

1 komentārs
Žurnālistu asociācija: Politiķu izvērstā iedzīvotāju kūdīšana pret medijiem ir tulkojama kā politisks spiediens uz plašsaziņas līdzekļiem
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Politiķu izvērstā iedzīvotāju kūdīšana pret medijiem ir tulkojama kā politisks spiediens uz plašsaziņas līdzekļiem, taču Latvijas mediji tam nepakļausies un turpinās “objektīvi atspoguļot apkārtējo realitāti”, komentējot 18. augusta partijas “Likums un kārtība” dibinātāja, Saeimas deputāta Alda Gobzema piketu, pauda Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Iļja Kozins.

“Tie laiki, kad mēs paudām tikai “asu nosodījumu” par politiķu rīcību pret medijiem, ir beigušies,” norādīja Kozins, apsolot, ka Latvijas mediji turpinās pildīt pienākumu objektīvi atspoguļot apkārtējo realitāti.

Kozins atgādināja, ka 18. augustā pie Valsts prezidenta pils un pēc tam arī pie Brīvības pieminekļa un Ministru kabineta notika pikets, kur cilvēki pauda neapmierinātību ar valdības darbu un iebilda obligātai vakcinācijai pret Covid-19 atsevišķās jomās. Cilvēkus uz pasākumu aicināja Gobzems. “Mēs – žurnālisti, pildot savus profesionālos pienākumus, cieņpilni atspoguļojām šo pasākumu,” uzsvēra Kozins.

Pasākuma laikā 18. augustā pie Valsts prezidenta pils Gobzems vairākas reizes pauda viedokli, ka mediji melo. Piemēram, pie Ministru kabineta viņš sacīja: “Ja Latvijas Televīzija (LTV), “Delfi” vai “Tvnet” neuzrakstīs patieso skaitli, tad es apsolu, ka dienā, kad pie varas būsim mēs, šīs mediju, īstenībā PR (sabiedrisko attiecību) organizācijas, viņām pirmajā dienā visām tiks atņemts valsts finansējums. Tā ir jūsu nauda, cilvēki. Viņu meliem ir jāpieliek punkts. Viņi sen vairs nekalpo tautai. Viņi ir PR aģentūras varai, kura ir nostājusies pret jums, mīļie cilvēki. Viņi melo katru dienu.”

Kā norādīja LŽA vadītājs, šo pasāžu Gobzems noslēdza ar draudiem. Proti, ja mediji nenoziņos “patieso dalībnieku skaitu”, tiem būšot jārēķinās ar sekām.

“Mēs – žurnālisti – katru dienu rēķināmies ar savas rīcības sekām, jo mēs, atšķirībā no dažiem politiķiem, atbildam par saviem vārdiem. Bet vai atbild politiķi par savu izteikumu izraisītajām sekām?” pauda LŽA valdes priekšsēdētājs.

Kā norāda Kozins, žurnālisti bija spiesti piedzīvot vairākas nepatīkamas situācijas. Piemēram, portāla “Delfi” žurnālists Jānis Sildniks vadīja pasākuma videotiešraidi, bet Gobzems uz viņu rādīja ar pirkstu, kad runāja par medijiem kā “varas PR kantoriem”, tādējādi kūdot sanākušos cilvēkus pret žurnālistu.

Citu nepatīkamu situāciju piedzīvoja Vadima Radionova veidotā “Youtube” kanāla “I grjanul Grem” jaunā korespondente Anastasija Liskina, kura arī vadīja pasākuma videotiešraidi. Kad kādai pasākuma dalībniecei žurnāliste uzdeva jautājumu, kāpēc viņa apmeklē piketu, blakus stāvošais, stipri iereibušais un agresīvais vīrietis sāka raut ārā telefonu no korespondentes rokām. Šo incidentu ātri vien izdevās izbeigt, iesaistoties citai kolēģei, atklāja LŽA vadītājs.

Savukārt Māris Klūga LTV Ziņu dienesta tiešraides laikā no Ministru kabineta piedzīvoja situāciju, kad vairāki cilvēki iegāja kadrā tiešraides laikā, sāka bļaustīties un traucēt viņa darbu.
1 komentārs