Komentāri

Ziemassvētki parasti saistās ar kopā būšanu – tuvajiem, ģimeni, draugiem, un, protams, svinēšanu un apdāvināšanu. Tomēr ir cilvēki, kas dažādu iemeslu dēļ Ziemassvētkus labāk redz ejam, nekā nākam.

Psihoterapeite Ināra Vārpa pēc pieredzes Ziemassvētku noliedzējus dala vairākās grupās. Pirmajai grupai pieder tie, kas kāda rūgta pārdzīvojuma dēļ tieši konkrētajā gadā atsakās no svinībām. Otrie ir tie, kas nesvin tieši Ziemassvētkus. ”Dažkārt tas ir gan protests, gan dusmas, kā arī sava īpašā viedokļa parādīšana, ka cilvēki mēdz arī atšķirties arī ar uzskatu, ka mēs nesvinam to, ko svin lielākā daļa,” skaidro Ināra Vārpa. Visbeidzot ir tie, kas nesvin svētkus vispār. Ināra Vārpa atklāj, ka tie varētu būt cilvēki, kas ir ārkārtīgi pārņemti ar darbi  – darbaholiķi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Publiski atklāt sevi kā Ziemassvētku nosvinētājus Bez tabu komandai piekrīt divi kungi – žurnālists Māris Zanders un ārsts Ainārs Ģīlis.

Ainārs Ģīlis Bērnu slimnīcā strādā jau 15 gadu un katru gadu labprātīgi izvēlas dežurēt Ziemassvētkos, lai varētu būt brīvs citos sev svarīgos brīžos. Viņš atzīst, ka viņam nav karojoša nostāja pret Ziemassvētkiem kā tādiem, bet vēlme pēc iespējas mazāk saskārties ar šo svētku komercializētajām izpausmēm. Viņam arī šķiet mazliet liekulīgi, ka tieši divas dienas gadā cilvēki kļūst ārkārtīgi jauki viens pret otru.

Savukārt Māris Zanders uzskata: ”Nesaprotu, kāpēc svētki ir jāpadara par kaut kādu murgu. Tas ir tāds kolektīvās domāšanas paraugs – visi mājās saka – ārprāts, ārprāts, visur būs jāskraida, jātērē nauda, visur rindas un spaidīšanās, bet paši iet un spaidās.” Tiesa, abi kungi svētkus respektē savu bērnu dēļ un atzīst, ka bērnībā tiek atturīga nostāja pret Ziemassvētkiem viņiem nebija.

Vairāk skaties video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl