Zoodārzā piedzimis ronēns

0 Komentāru
Zoodārzā piedzimis ronēns

Šonedēļ, 26. janvāra rītā, pelēko roņu mātei Kristai Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzimis mazulis, liecina informācija Zooloģiskā dārza mājaslapā.

Iedzeltenais mazulis omulīgi laiskojas netālu no baseina, un to itin labi baltajā sniegā var saskatīt zoodārza apmeklētāji. Ronēns izskatās veselīgs un kārtīgi ēd mammas trekno pienu, tādēļ arī aug acīmredzami.

Savukārt Krista, atrodoties baseina seklajā daļā, uzmanīgi seko līdzi apkārtnē notiekošajam un, ja pamana kaut ko aizdomīgu, tad ir gatava doties mazuli aizstāvēt. Tēvs Puika ir nodalīts otrā baseinā, tādēļ uz savu pēcnācēju var lūkoties un to sajust no attāluma.

Roņu pārim – mātei Kristai un tēvam Puikam – šis ir jau trešais kopīgais mazulis. Savukārt Puika par tēvu kļuvis piekto reizi.

Vienlaikus Rīgas Zooloģiskajā dārzā atgādina, – šī ziņa ir arī atgādinājums, ka jau martā un aprīlī mūsu jūras piekrastē varētu parādīties mazie ronēni, kam nebūt nebūs tik labi paveicies kā zoodārzā vai Igaunijas salās augošajiem roņu bērniem. Tādēļ, tuvojoties šis periodam, Zooloģiskais dārzs kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi stāstīs, kā rīkoties, sastopot ronēnu jūras malā.

0 Komentāru