Zoodārzā apskatāmi savvaļas kaķi ar vislielākajām ausīm un visgarākajām kājām

0 Komentāru
Zoodārzā apskatāmi savvaļas kaķi ar vislielākajām ausīm un visgarākajām kājām
RĪGAS ZOOLOĢISKAIS DĀRZS

Rīgas nacionālajā zooloģiskajā dārzā no šodienas apskatāmi savvaļas kaķi servali ar vislielākajām ausīm un visgarākajām kājām, liecina informācija zoodārza mājaslapā.

Divgadīgie brāļi servali Zulu un Kofi ir dzimuši Dvurkraloves zoodārzā Čehijā un nu iepazīst jauno teritoriju aplokā līdzās tīģeru mītnei, kur vēl nesen mitinājās jenotsuņi.

Savvaļā šie graciozie, aptuveni 7 -14 kilogramus prāvie kaķi mīt Āfrikas savannas mitrainēs dienvidos no Sahāras tuksneša. Garajā zālē medīt dažādus sīkdzīvniekus tiem palīdz savvaļas kaķu vidū proporcionāli visgarākās kājas un vislielākās ausis, kas ļauj pārredzēt zālāju plašumus, sadzirdēt grauzēju čabināšanos un slaidā, trīsmetrīgā lēcienā satvert pamanīto medījumu.

Patlaban dabā servalu skaits ir pietiekams, lai pagaidām sugu neiekļautu Pasaules Sarkanajā grāmatā. Taču cilvēku tieksme rotāties ar krāšņajām servalu ādām un vēlme šos prāvos kaķus turēt mājās kā mīļdzīvniekus, jau radījusi nepieciešamību sugu iekļaut 1973. gada Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām (CITES) otrajā pielikumā, kas aizliedz tirdzniecību ar šīs sugas īpatņiem bez īpašas atļaujas saņemšanas.

Arī Latvijā 2018. gada nogalē tika konstatēts mēģinājums nelegāli tirgot servalu.

Rīgas nacionālajā zooloģiskajā dārzā atgādina, ka, līdzās CITES noteiktajiem ierobežojumiem, savvaļas kaķveidīgo plēsēju turēšanu ārpus zoodārziem un reģistrētām dzīvnieku turēšanas vietām aizliedz Dzīvnieku aizsardzības likums. Lai reģistrētu dzīvnieku turēšanas vietu, obligāti jāuzrāda dokuments, kurš apliecina dzīvnieka legālu izcelsmi.

“Ņemot vērā servala visai prāvos izmērus un fiziskos dotumus, kas maz atpaliek no lūša, mēģinājumi šo dzīvnieku turēt mājās kaķīša vietā nez vai uzskatāmi par saprātīgiem, jo var beigties ar traumām un nepatikšanām. Varbūt labāk biežāk atnākt uz zoodārzu un pamielot acis pie plašā aploka, kura garajā zālē graciozi rosās vai snauduļo Zulu un Kofi,” aicina zoodārzā.

0 Komentāru