“Žonglēšana nav tikai jautra iemaņa!” Rīgas Cirka skola atkal uzņem audzēkņus

0 Komentāru
“Žonglēšana nav tikai jautra iemaņa!” Rīgas Cirka skola atkal uzņem audzēkņus
Pie Rīgas Kongresu nama uzbūvēta cirka arēna, kur festivāla "Re Re Rīga!" laikā notiks Cirka skola, kurā varēs piedalīties ikviens interesents. (LETA)

Rīgas Cirks atjauno tradīciju un vairākus desmitus bērnu uzņem cirka skolā. Profesionāli cirka mākslinieki jaunajiem audzēkņiem sniegs iespēju attīstīt lokanību, veiklību un pašapziņu. Jaunie audzēkņi pirmo nodarbību aizvadīja ar lielu aizrautību.

Kā jau pirmajā nodarbībā to var gaidīt, tad vēl neviens ar salto vai ar kādiem galvu reibinošiem trikiem nepārsteidza. Taču, ja šiem jauniešiem pietiks apņēmības, tad pēc kāda laika viņi, iespējams, būs gatavi citus iepriecināt ar savu veiklību un lokanību.

Sākumā, sasēdušies aplī, sanākušie bērni un pasniedzēji iepazinās. Rīgas Cirka skola vairākus gadus nedarbojās, un tagad šī tradīcija tiek atjaunota, izveidojot sagatavošanās grupu.

Līdzsvars, lokanība, veiklība, ātra reakcija, asprātība, teātra iemaņas, tās ir tikai dažas lietas, ko bērni šeit apgūs, cirka skolā bērnus attīsta ļoti vispusīgi.

Skolas vadītāja norāda, ka atšķirībā no sporta treniņiem šeit bērni iemācās daudz vairāk nekā tikai ātri skriet vai spēlēt hokeju, tāpat arī cirkā nav konkurences, bet gan savstarpēja sadarbība.

Sanākušie bērni ir ar dažādu motivāciju. Ir tādi, kuri paši izvēlējās šo skolu, un ir, kurus vecāki pamudināja, taču izskatās – kā vieniem, tā otriem, vismaz sākums ļoti patīk. Šīs nodarbības jauno paaudzi attīstīs un palīdzēs sasniegt arī citus dzīvē izvirzītos mērķus. Uzrunātie bērnu vecāki jūtas priecīgi, ka bērni uzsākuši treniņus cirka skolā.

Pēc Rīgas Cirka skolas pabeigšanas bērni ir gatavi tālākai sevis pilnveidošanai. Ja ir vēlme, tad pēc Rīgas ir iespēja, piemēram, braukt uz Franciju un mācīties jau cirka augstskolā un kļūt par ievērojamu cirka profesionāli.

0 Komentāru