13 komentāri
Zolitūdes upuru tuvinieki ir neizpratnē, kāpēc Dombrovskim piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis
(Foto: LETA)

Valdim Dombrovskim piešķirts valsts augstākais apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis. Bijušajam ministru prezidentam, kurš nolēma atkāpties pēc Zolitūdes traģēdijas, ordeni pasniegs šā skumjā notikuma piemiņas dienas priekšvakarā. Traģēdijā bojāgājušo tuvinieki Dombrovska atkāpšanos dēvē par mazdūšību un ir neizpratnē, ka par to viņam piešķirts ordenis.  

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā. Tā rakstīts Valsts apbalvojumu aprakstā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ordeņa kapitula kanclers Juris Binde:
Dombrovska kungs vadīja visilgāk strādājošo valdību, turklāt valdīja ļoti smagā posmā. Valdim Dombrovskim piešķirts 2. šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

 

Ordeņus parasti pasniedz valsts svētkos, taču šogad ordeņu pasniegšana 18. novembrī notiks mūsdienu Latvijas lielākās traģēdijas piemiņas pasākumu priekšvakarā. 21. novembrī būs apritējis tieši gads kopš traģēdijas Zolitūdē, kad gāja bojā 54 cilvēki. Valsts prezidents to nodēvēja par iedzīvotāju slepkavību, un tā brīža ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc sarunas ar prezidentu paziņoja par atkāpšanos, atzīstot sevis vadītās valdības nespēju lietas valstī kārtot tā, lai šādas traģēdijas nenotiktu.

Sanāk skumjš paradokss – uzņemas morālu atbildību par 54 cilvēku bojāeju un trīs dienas pirms traģisko notikumu gadadienas saņem ordeni. Datumi ir noteikti valsts apbalvojuma likumā, valsts apbalvojumi tiek pasniegti divas reizes gadā – 18. novembrī un 4. maijā. To var uzskatīt par sakritību, bet tas ir noteikts likumā. Turklāt jāatceras, ka Dombrovska kungs uzņēmās politisko atbildību.

Traģēdijā mirušo tuvinieku organizācijas biedrs Imants Burvis ir kategorisks.

Foto: LETA

Foto: LETA

Biedrības Zolitūde 21.11. biedrs Imants Burvis:
Es neuzskatu, ka viņš atkāpās, viņš aizmuka no atbildības. Šinī gadījumā, pie izdevīgiem apstākļiem, tad par zaķu pastalas dūšu un nodevību ordeni arī var saņemt.

Izvēlēts pats neveiksmīgākais datums, kāds vien iespējams, tā Ordeņa kapitula tuvredzīgo lēmumu raksturo politologs Filips Rajevskis. Neapšaubot bijušā ministru prezidenta nopelnus, Valdim Dombrovskim ordeni šajā 18. novembrī nevajadzēja pasniegt.

Foto: LETA

Foto: LETA

SIA Mediju tilts līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis
Tas, ka viņš saņems ordeni tieši tajā nedēļā, kad būs tāds pīķis, apogejs piemiņas pasākumiem un vainīgo meklēšanai Maximas traģēdijas lietā, tas rada nepatīkamu pēcgaršu. Viņam kā ordeņa saņēmējam arī negribas, lai uzdod jautājumus par Maximu, un šajā gadījumā kapituls Dombrovski noliek neērtā situācijā.

TOP komentāri

 • arzemniece
 • Rūta
  +4 +3 -1

  Rūta

  Ķengātāji.....un ko Jūs labu esat izdarījuši Latvijas labā? Droši vien pilnīgi neko.
 • eironene
  +3 +3 0

  eironene

  Uzskatu, ka D kungam jāatsakās no ordeņa. Nav cienīgs. Pievīla tautu, pameta, upuri nav atriebti. Rokas degs, saņemot šo apbalvojumu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl