Zolitūdes traģēdijā cietušie vēlas, lai piemineklis būtu vietā, kur notika traģēdija, nevis autostāvvietā

1 komentārs

Šī ir jau ceturtā Zolitūdes traģēdijas gadadiena! Arī šovakar bojāgājušo tuvinieki un veikala sagrūšanā cietušie pulcēsies notikuma vietā.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja biedrības “Zolitūde 21.11.” valdes locekle Marija Mizula, šobrīd aizvien turpinās tiesas prāva, taču nekādi lēmumi vēl nav pieņemti neesot.

Marija Mizula
“Zolitūde 21.11.” valdes locekle

Neviens nav notiesāts. Godīgi saku, ka tas uztrauc mūsu cietušos visvairāk. Kas attiecas uz kompensācijām, – jā, “Maxima” turpina izmaksāt kompensācijas gan bojāgājušo ģimenēm, gan arī tiem, kas cieta fiziski šīs traģēdijas laikā.

Uz jautājumu, vai cietušajiem pastāv ticība par soda piemērošanu vainīgajiem, Mizula atbilde: “Mēs vēl ticam, bet, tā kā pagājuši četri gadi, un tas viss ir procesā. Pēc mūsu sajūtām tas turpināsies ilgus gadus. Ceram, ka mēs izturēsim. Ir ģimenes, kur cietušie bija veca gadagājuma cilvēku, un viņu vairs nav. Viņi nav sagaidījuši to mirkli, lai uzzinātu, kurš ir vainīgs.”

Tāpat Mizula stāsta, ka arī process par pieminekļa izveidi traģēdijā cietušajiem nav virzījies uz priekšu. Cietušo nostāja ir, lai piemiņas vieta tiktu izveidota vietā, kur notika traģēdija, nevis autostāvvietā. Tas pagaidām neesot fiziski iespējams, jo tur atrodoties jumts, zem kura izveidota pazemes autostāvvieta.

1 komentārs